Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Script na MKT email po pripojeni zariadenia

Pridal som do siete MKT, kde 4 porty a wifi su len predlzenim stavajucej LAN siete, port 5 a virtual wifi je hostovsky, tam mam vlastne dhcp. Na nom mam skript ked sa pripoji nove zariadenie - dostane novy prenajom - posle mi email.
Ale ako dosiahnut, da sa to vobec, aby poslal MKT nieco obdobne, aj ked sa pripoji zariadenie do wifi resp. portu stavajucej LAN? Ako to zistit? Nema dhcp.

Skutočne ťažko rozumieť o čo Ti konkrétne ide....
Nešlo by to cez MAC adresy zariadení? Ak sa pripojí nejaké zariadenie, ktorého poznáš MAC adresu, tak ho máš...ak je to cudzie zariadenie, tak nejaký filter. - poznám/nepoznám..
ale zase iba cez MAC adresu...