Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastaveni male domaci site..

Dobry den,,
mam bezdratove pripojeni od jedne firmy a chci si doma jeste mimo pc pripojit ntb

Mam od nich nejake zrizeni ktre ma ip adresu 192.168.1.1 dale heslo tam uz nemuzu

na sit. kartu v pc mi to prideli
IP 192.168.1.100
Maska 255.255.255.0
Brana 192.168.1.1

mam router asus 520gc
tam je nastaveno
WAN conection type - dhcp automaticky

Router IP
a DNS 192.168.1.1

DHCP server jsem dal disable

Na WAN mi to prideli
DNS c1 192.168.1.1
c2 89.203.139.1
c3 192.168.60.1

a presto mi to nejede, doufam ze jsem to napsal dobre, mam win XP

klasická možnost by byla tento asus router wan vstupem připojit za tvůj krám od jedné firmy, ale budeš tam mít 2x za sebou nat, dejme tomu do nové lan sítě 192.168.2.x - ne že by to nešlo, ale není to nutné.

jak tu nedávno kdosi navrhoval, mělo by stačit využít jen lan vstupy tvého asus routeru.
nejdřív routeru nastavit ip třeba 192.168.1.2, a vypnout dhcp v lan části, ať se ti to nehádá se zařízením poskytovatele.
pak do jednoho vstupu asus routeru přivést kabel od ap či co to máš.
svým pc nastav statické adresy, třeba 192.168.1.10x / 255.255.255.0, bránu bych nechal 192.168.1.1, dns podle providera 89.203.139.1 a 192.168.60.1.
ten asus obsahuje wifi klienta - notebooku pro wifi proto přednastav taky statickou adresu 192.168.1.10x
a měly by na sebe všechny tvé pc vidět.

1) To zarizeni od poskytovatele bude pravdepodobne router, takze dalsi router NEPOTREBUJES
2) WAN a LAN rozhrani nesmi mit prekryvajici se rozsahy ( ty mas uplne totoze rozsahy ). Si predstav mesto, kde se dve ulice jmenuji uplne stejne, asi by ti tezko dosel dopis, ze? Postak jednoduse nevi, do ktere z nich je urcen.

oki, takze jsem si vytvoril druhou sit, nat za natem , to funguje..

na LAN jsem nastavil

brana a dns zustalo volne tam bych mohl zadat
brana 192.168.1.1 ?
dns 192.168.2.1 ?

dhcp mam zapnute v rozsahu 192.168.50 az 100

nechapu k cemu je ta brana dokaze mi to nekdo vysvetlit , podobne jak s tema ulicema..

brána je východ do dalšího města (město = síť/subnet/). Bránu a DNS nech jak je, tj. IP adresu Asusu, on se o to postará sám.

edit: ještě jinak: na WAN nech kompletně nastavení na DHCP, pro LAN si pak nastav v DHCP serveru Asusu DNS 192.168.2.1 (nebo nech prázdné)

edit2: pokud chceš vědět jak to vše funguje, přečti si: http://pc.poradna.net/article/view/446-jak-diagnost ikujeme-a-resime-problemy-se-sitovymi-pripojenimi-d il-i-tcp-ip-stack (a následující 2 články)

byl jsem nějak divně pochopen. nastavit 192.168.2.1 byla první možnost kdybys už neměl v bytě jeden router 192.168.1.1, ale ta horší:

...ale budeš tam mít 2x za sebou nat ... ne že by to nešlo, ale není to nutné.

to samé ti píšou níže:

1) ... takze dalsi router NEPOTREBUJES
2) WAN a LAN rozhrani nesmi mit prekryvajici se rozsahy

jde o to dosáhnout pouze jediného natování, a hlavně mít jediný rozsah adres 192.168.1.x, ve kterém se ty zařízení nebudou hádat co kdo přiděluje.

jak se dívám níž, nakonec jsi druhou lan vytvořil podle prvního způsobu, no co už s tím.

jako bránu nastavuješ vždycky adresu toho routeru kam ti vede kabel z pc (a který často funguje jako dhcp server).
do dns vždy vyplňuju adresy od poskytovatele připojení, někdo tam vyplní adresu routeru s tím že se router sám doptá, těžko říct co je horší.

pokud necháváš funkční i dhcp, nesmí se hádat s dhcp tvé první krabičky, což díky dvěma sítím není. dhcp se hodí když si lidi neumí nastavit pevnou adresu, pro první připojení samokonfiguračních zařízení (síťové tiskárny), nebo pro návštěvy s notebukem - jinak není nutný.