Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk beží na 100%

Zdravím, fakt sa nevyznám do počítačov a práve preto píšem sem. Mám počítač už pár rokov a posledné mesiace mi po otvorení hocijákeho programu a neskôr aj pri používaní (či už je to nejaká hra, viac alebo menej náročná, google chrome, edge atd..) začne počítač veľmi trhať a na pár desiatok minút je fakt nepoužiteľný. V správcovi úloh mi pri tomto vždy vybehne disk na 100%. Skúšal som rôzne tipy triky ktoré som našiel na nete ale nič nezabralo. Skúšal som dokonca aj reboot windowsu a s žiadnymi nainštalovanými programami mi spravilo to isté pri otvorení prehliadača. Prosím o hocijaké rady. Vopred ďakujem.

měl jsi napsat, že u vás doma nefunguje vyhledávač: https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/
když pozoruješ vytížení pc při různých programech, pak je disk celkem podezřelý.

instalace systému a ovladačů je doufám od prodejce, ne vlastní.

u vytížení pc není ani tak důležité zatížení disku, což stejně bývá nesmyslná hodnota, ale často s tím související vytížení cpu.
víc by napověděl screen ze správce úloh, kdyby ses nebránil nějaké fouknout na imagehosting (https://cs.imgbb.com/ , https://imgway.cz/, ...)

Zase je tu upečená grafika HW, ktorá sa javí na obzore spôsobená hrami "pod duchnou", priblblými pimpralatami poskakujúc na monitore, udunstovaním prachu na lopatkách a rebrách chladičov rozprášeného bordelu z lacného "čínskeho hodvábu" v podobe povliečok, posteľného prádla, oblečenia, vyrobené ľudovodemokratickou mafiou fejkistických boľševikov z kartónov, odpadovej drevnej hmoty z kalamity a druhotných surovín.

Question: Kieho ďasa ti bráni z ISO čistá inštalácia OS?

sshd disky jsou staré polofunkční šidítko, co se už dlouho neprodávají, naštěstí.
screen sice neukazuje žádný problém, ale velmi doporučuju tento shit ponechat nanejvýš jako záložní disk, už nikdy ho nenechat pro systém.
pokud je to typický režim (zapnutí vždy na 4 hodiny chodu), budiž, jinak je ten počet k době provozu neúměrný.

doporučuju skutečný ssd, ideálně s ddr cache:
https://pevne-disky.heureka.sk/crucial-mx500-1tb-2_5-sataiii-ssd-ct1000mx500ssd1/

ke klonování disku je ideální stáhnout bootovací verzi acronis true image.