Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aliexpress - pravidla po 1. 7. 2021.

Ahoj, chtěl bych se prosím zeptat. Od 1. 7. začínají platit nová pravidla. Jen mě zajímá. Pokud bude zásilka odeslaná např. z Aliexpressu s razítkem např. 26. 6. a dorazí do ČR třeba 12. 8., budu platit clo, DPH a vyděračský poplatek poště za zastupování v celním řízení? Nebo se nebude účtovat nic jako doposud, protože to bylo odesláno do data 1. 7.? Díky za odpověď.

Někde psali, že pokud to dorazí koncem června, ale k celní kontrole se zásilka dostane až v červenci, tak už to platí. Snad to Aliexpress nějak vyřeší, byly dohady o zasílání přes jejich depa někde v Holandsku, takže by to pak byla zásilka z EU.

A má aspoň někdo nějakou představu, jak by to mohlo se zásilkou z Číny fungovat?
Kdy podáš zjednodušené celní prohlášení? Celní správa ti nedá vědět, že zásilka dorazila, ty se to taky nedozvíš, protože není trackování.
Jak a kdy v tomto případě provedeš celní řízení? Po koupi, když nevíš, jestli zásilka vůbec dorazí?