Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou webkameru s mikrofonem?

Ahoj,
potřeboval bych nějaké tipy na webky s mikrofonem. Líbila by se mi bezdrátová, co má "čudla" do USB, jako třeba bezdrátová myš.
Já ji dosud nepotřeboval. Ale děláme pracovní (a jiné) schůze přes ZOOM a podobně. ZOOM pouštím na tabletu (tam je mikrofon a kamera) a na stolním si čtu simultánní přepis.
Jenže na tabletu mám jen 4 lidi, ačkoli jich je přítomných třeba 12 a nevidím ty "zelené rámečky", kdo právě mluví. On to někdy přepisovatel/ka napíše, když ty lidi zná. Ale když je nezná, jsem v háji a jako kdyby mluvil nějaký jeden schizofrenik, jelikož nepoznám, že se změnil hlas. :-)
Až budu mít webku, nebudu mít depku a uspořádám si okna na velkém monitoru. Viděl bych to tak do 1 500 Kč. Díky

[92952-divacka-rada-zoom-555-jpg]

Pro připojení ke stolnímu PC je zbytečné komplikovat to ,,bezdrátem,, stačí klasika s kabílkem a USB. Pro ZOOM a podobné už je dobré vzít Full HD kamerku, cenová relace tak kolem tisíce Kč, je jich všude přehršel. Osobně bych bral radši oddělený mikrofon, protože kameru je třeba dát dál a mikrofon vetšinou blíž, ale dneska už se snad ani samotná kamera nevyrábí.