Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Datová SIM karta (předplacená), levný provoz?

Většinou se lidi shání po pořádné porci dat, já bych ale uvítal menší balíček, třeba 100 MB za měsíc. Důležitá je nízká cena, protože pro zamýšlení použití se těchto SIM karet použije víc.

Na přenosovou rychlost nekladu požadavky, klidně by stačilo i 32 kbps.

Zatím jsem vyšpekuloval Kaktus, jenže tam je nutný registrovat SIM kartu přes email, a to na jeden email jen jednu SIM. Škoda.

Pak jsem ještě vyšpekuloval Oskartu, 1 GB za 77 Kč.

Hledal jsem docela dlouho, ale bez úspěchu. Znovu opakuji, primární je nízká cena.

Update k předchozímu příspěvku. Ty cca 3 MB mi to udělalo po vypnutí telefonu a instalaci SIM karty; nějakou záhadou se v telefonu objevilo povolení mobilních datových přenosů u všech aplikací a já si toho nevšiml.

Takže jsem jednotlivě u každé aplikace zakázal mobilní data (je to piplačka, můj Android to neumí hromadně). Telefon to zdá se respektuje, až na systém, ten si ucucne tak 100 kB dat za den; i když je vše zakázáno.

Mám to tak zhruba týden, telefon odpočívá, sem tam odemknu displej a provedu kontrolu dat. Samovolně to tedy bere asi 100 kB za den (vypnutá wifi, aktivní mobilní data).

Prozatím se tedy zdá, že provoz s Oskartou a daty "Internet jak je třeba" bude reálný. Ale ještě na tom neprovozuju zamýšlenou mobilní aplikaci.

Kaktus simkratu jde koupit klasicky v trafice.

Kaktus nabízí 2x za měsíc dobijecku, kdy dá 2x tolik kreditů za stejnou cenu.

Nejlepší je ale sim od Tesco mobile, která má neomezeny data rychlosti 16/kbs za 29 Kč na měsíc.

Info z testování: Telefon s Androidem v. 10; telefon jen odpočíval, nic jsem na něm nedělal, nic jsem nespouštěl. Po dobu cca šesti týdnů byl pořád se zapnutými daty, ale všechny aplikace měly zakázány datové přenosy. Asi třikrát byl telefon po celý den se zapnutou wifi (aby se mohly aktualizovat aplikace).

Přestože tedy datové přenosy byly všem aplikacím zakázány, telefon neustále komunikoval a probíhal datový přenos (zřejmě systém a jeho služby).

SIM karta je Oskarta s balíčkem Internet jak je třeba, účtováno (prý) po 1 kB. Za těch šest týdnů ubylo z kreditu cca 15 Kč.

Píšu to sem proto, že by se to někomu mohlo hodit; pokud by měl v úmyslu realizovat na záložním telefonu datově nenáročnou aplikaci, co sem tam načte či odešle data a nechtěl zbytečně platit. Pro můj záměr se počítá s více takovými telefony na datech.

Ještě info k Oskartě: je na ní úvodní kredit, ale má omezenou platnost (z hlavy nevím kolik, ale jen pár týdnů); tento úvodní kredit propadne, i když se během jeho platnosti dobije 200 Kč (což prodlouží platnost SIM karty o šest měsíců).

Menší info k Twist internet na rok, 12 x 1 GB dat za celkových 499 Kč. Cena vychází na 42 Kč za měsíc.

Občas bývala SIM karta T-Mobile za korunu jako dárek při nákupu HW (např. Datart míval tyto akce). Pokud ji máte někde doma nevyužitou, můžete mít internet levněji. Je na ní úvodní kredit 100 Kč a za první dobití - za podmínek daných T-Mobilem - je bonus 25 procent.

Dle zkušeností starých pardálů se dají koupit i dva balíčky ročního internetu naráz s tím, že ten druhý čeká, až expiruje ten první. Ale pozor, platnost kreditu je 1 rok, tj. před (automatickou) aktivací druhého ročního internetu je nutno včas dobít.

Dvouletý internet tedy můžete mít za 1 Kč (SIM karta jako dárek) + 800 Kč (první dobití); T-Mobile přidá 200 Kč (bonus za první dobití) a na kartě je úvodní kredit 100 Kč.
Dobijete 800 Kč, máte 1100 Kč. Dva roční balíčky stojí 998 Kč; zbyde vám tedy 102 Kč.

Za vlastních 800 Kč (+ 1 Kč) je internet na dva roky, což dělá 33.375 Kč za měsíc.

Pokud to má někdo do zabezpečovačky, čidla, GSM komunikátoru atd., je to fajn cena. Pozor ale na expiraci kreditu.

Příspěvek byl napsán s nulovou hladinou alkoholu v krvi :-)

Mám tu ještě jeden tip; opět Twist karta a to s tarifem S Námi. Pokud na ní není žádný jiný datový balíček, je aktivní Internet na den 100 MB.

Dle aktuálního ceníku T-Mobile s platností od 13. 7. 2021 na straně 26:
1 Kč/MB, účtováno ovšem po 1 kB! Max. limit je 100 MB za den, ale max. účtovaná denní částka je 10 Kč.
Pokud se daný den data nečerpají, nestojí to nic (jako na klasické předplacence).

Takže pokud se daný HW připojuje s minimálním datovým provozem, řekněme 100 kB za den, pak je to cenově velmi přijatelná nabídka.

1 MB -> 1 Kč; 100 kB -> 0.1 Kč => 3 Kč za měsíc při denní spotřebě dat 100 kB.

Pokud chceš data jak je třeba, tak to má i Tmobil 1MB/1Kč. Kdybys spotřeboval 10 MB, tak do 100 MB to máš už zdarma. Počítá to myslím také po kB, když jsem to kdysi měl.
Vodafone má na Kartě 30 - 10 MB za 3 ká.

Myslel jsem ten příspěvek z dneška - #18

Jinak ten starý komentář + ten tvuj, ono je to dobré pro automatizované hlásiče, případně dalkové nastavení některých zařízení, ale i tak za to utratíš 300 Kč ročně, protože to je, pokud se nemýlim, minimum, aby nezrušili telefonní číslo. Takže to vlastně taky není levné.

To není tak jednoznačné s tou lácí. Balíček 1GB je za 42,-ká. A teď jde o to, kolik dat spotřebuje. Takže cenu za 1MB si může spočítat akorát tazatel, až bude znát spotřebu.
Někdy v roce 2015 mě vycházelo na této SIM levněji platit za měsíc podle potřeby, než za balíček. Počasí, mejly, kontrola aktualizací.
U Tmobilu je 200,- ká na rok. Jak platnost kreditu, tak na udržení čísla. Vodafon 200,- na rok, platnost kreditu 10 měsíců + po nezaplacení 3 měsíce ještě přijímá hovory a pak zruší číslo.
Takže číslo držíš za 16,70,- / měsíc. To jde.
O2 zcela ignoruji, kromě 100 GB za 300/měsíc.
Mno jo, po 25 letech na předplacence jsem cosi pochytil. Pak ještě mám přehled o hlavních virtuálech, ale tam je to bída s nouzí v ceně dat. Měl jsem virtuála Tmobil, kde byl internet zdarma nějakou směšnou rychlostí, ale počasí, mejly nalezly a to mě stačí.

počasí, mejly nalezly a to mě stačí

Měl jsem to dlouhá léta stejně, ale člověk ten net dneska, jak se všechno přesouvá do onlinu, potřebuje čím dál víc. Řeším to přes předplacenky:

můjKaktus - výhoda, že data neexpirují, dokud balíček platím, přičemž to mám tak, že nabíjím telefon pravidelně v rámci akce na facebooku 200Kč zaplatím a 400 kreditu dostanu. Přitom 100 kreditu = balíček 500MB, 100 kreditu = 50 minut volání a 200 kreditu = to co zaplatim, provolám. Dalo by se teda říct, že mi stačí 500MB měsíčně a že to mám zdarma podmíněně využíváním placeného ne úplně nejlevnějšího volání. Každopádně 200 Kč měsíčně mi přijde jako adekvátní částka.

A mám i už zmíněné O2 - 100GB/300Kč/měsíc. To ale používám tak 4 měsíce v roce.

Aktuální situace, nedělám si nárok na úplnost. Pokud by někdo potřeboval trošku dat do hodinek, fotopasti, náhradního mobilu atd., tady jsem to drobátko shrnul.

29 Kč/měsíc, Tesco Na dosah, bez limitu, ale jen 16 kb/s + 16 kb/s
39 Kč/měsíc, Twist IOT + Internet 80 MB, limit 80 MB, poté data neomezeně pomalu 64 kb/s + 32 kb/s
cca 58 Kč/měsíc (akce, sleva 50 %), Twist Internet na rok, 12 x 30 dní x 2 GB (bez převodu dat), 699 Kč/12 měsíců
77 Kč/měsíc, Oskarta + Internet na měsíc 1 GB, 1 GB, poté 20 Kb/s + 20 kb/s
100 Kč/měsíc, Kaktus 1 GB
cca 117 Kč/měsíc (akce, sleva 50 %), Twist na 180 dní, 6 x 30 dní x 4GB (bez převodu dat), 699 Kč/6 měsíců