Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr SSD 1TB

Potřeboval bych poradit nějaký SSD 1TB do relativně nového notebooku. Moc se v tom nevyznám a jako laik bych volil podle velikosti, což asi nebude to pravé. Počítám s cenou tak do 3 tisíc. Zaujal mě WD Blue SSD 1TB, WDS100T2B0A, je to dobrá volba? Nebo lze v této cenovce sehnat něco lepšího?

Ajaj, tak to moc děkuji. A konkrétní model? Opět WD? Dívám se, že se liší rychlostí zápisu a to dost významně (WD 560 vs Crucial 2000 MB/s). Třeba ten Crucial P1 1TB je ok? Nejlevnější je Kingston NV1 1000GB a stejné parametry jako Crucial.

významné lišení rychlosti znamená jen to, že porovnáváš navzájem nekompatibilní typy co jedou v různých režimech, oba u tebe nemusí fungovat.

m.2 disky mají dvě verze:
starší, rychlost kolem 500mb, typ sata/ahci, klíč v konektoru vpravo tuším "b", nebo b+m
novější, rychlost 2-3.000mb, typ pcie/nvme, klíč v konektoru pouze vlevo "m"

deska nemusí poznat oba typy, je dobré dodržet původní typ.
jak lze zříti z fotky recenzovaného ntb i ze zmíněného osazeného ssd, je to ten starší "500mb" sata typ, prostě se 2 zářezy.

třeba od tohoto prodejce: kapacita 1tb nic moc výběr, ale wd blue 1tb mají. ještě levněji.

Tyjo, nejsem úplnej BFU, ale už jsem málem kupoval ten SATA... Pak jsem pochopil, že teda M.2, ale že to je ještě rozdělený... uf, děkuji. Je to dárek, takže přesně to nezjistím, ale typové označení notebooku je Ultrabook ASUS ZenBook Flip UX360UAK-BB322T, kupovaný v Mironetu v roce 2017.

První chyba byla, ptát se na SSD a neprozradit notebook.
Druhá chyba, když někdo doporučuje SSD a neví, do jakého notebooku.

Každý notebook má nějakou specifikaci, která přesně uvádí, co je do něho možné zapojit. A hodně lidí je pak rozčarovaných, když něco objednají a zjistí, že jim to tam nepasuje...

IT se rychle vyvíjí, existuje spousta různých rozhraní, typů, konektorů a variant provedení, takže pro laika není snadné se v tom zorientovat.

Brtníkova odpověď je zcela správná a vyčerpávající. :beer: