Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru

Zdravím,
zvažuji koupi nového procesoru do mé sestavy.
V současné době mám v sestavě Ryzen 5 2600.
Zbytek sestavy:
GPU: RTX 3060 ASUS ROG STRIX
MBU: ASUS ROG STRIX B450 - F gaming

RAM: HyperX FURY RGB 16GB, 3200MHz

Zdroj: 650W

PC používám převážně k hraní her typu Overwatch, Assisins creed, Tomb Raider, Apex Legends.
Hraju na monitoru s rozlišením QHD.
V současné době se rozhoduji mezi procesory, které podporuje moje deska, tudíž Ryzen 5 3600, u kterého se obávám, že nebude znát nárůst výkonu a mezi Ryzen 5 5600x, kde už se zase pohybuji ve vyšší cenové relaci.

Myslíte tedy, že má cenu přecházet na 3600? Nebo se vyplatí investovat rovnou do 5600x?
Díky za Vaše názory.

Zvážil bych ještě 3700x z bazaru. Na bazosi jsou aktuálně dva do 4tisic, samozřejmě nutná obezřetnost, osobní odběr kontrola pinů a tak podobně.

Najdi si srovnání rychlosti na yt. Podle mě se výměna 2600 za 3600 moc nevyplatí. A když už máš tu 3060...

Jestli vyuziva PC na gaming, tak nema smysl zadny upgrade. RTX3060 vykonem nekde mirne nad GTX1070Ti utahne i R5 2600. Ve fullHD s odrenyma usima, ale on navic pise, ze hraje na quadHD, tudiz mu soucasny procesor staci.

Pokud ovsem si chce udelat radost a ten Asus B450 da R5 5600X, tak souhlas, to dava smysl.