Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - výpis dní konkrétního měsíce

Dobrý den,

potřebuji vyrobit tabulku, kde se po vepsání konkrétního roku do buňky a konkrétního měsíce do buňky zobrazí dny tohoto konkrétního měsíce ve sloupci.
Může mi, prosím, někdo poradit?

Předem děkuji

Petra
Změna tupého předmětu, původně: excel - (host)
Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Nuž, toto som urobil, kým si nevložila súbor... Pre jeden z možných princípov...
Neviem, či stačí, neviem čo myslíš pod prepájaním...
Nie je problém ani s automatickým vyfarbovaním sviatkov (nutná pomocná databáza sviatkov s pevnými dátumami) dokonca vrátane vypočítavaných veľkonočných sviatkov... samozrejme vrátane automatickej aktualizácie roka, takže stačí zadať mesiac... Osobne to mám tak, že vyberám z rozbaľovacieho poľa, kde sa mi automaticky aktualizuje zoznam "mesiac-rok" aktuálneho roka plus posledný mesiac predošlého roka plus prvý mesiac budúceho roka. Rok sa v rozbaľovacom zozname aktualizuje vzorcom, takže je k dispozícii vždy aktuálny rozsah dátumov

Nijak... je to napevno. Každý mesiac predsa začína 1. a končí 30. alebo 31. dňom, akurát február má 28 a v prípade prestupného roka 29 dní.
Takže je tam tvrdý zoznam 1 - 31 a o skrývanie nadbytočných riadkov sa stará podmienený formát ;-)
Je to jednoduchšie ako začať pondelkom a hľadať, v ktorý deň začne prvého...
Začneš prvého a k tomu napíšeš, čo je to za deň a tadaaaa :puff:
Samozrejme, že to ide aj prvou verziou ale načo si komplikovať život.
Je to len odlišný pohľad na vec

...doplnil som tam hárok RZ s rozbaľovacím zoznamom tak, ako som uviedol v predošlej odpovedi:
každý rok tam bude automaticky rozpis aktuálneho roka plus posledný mesiac predošlého roka plus prvý mesiac budúceho roka.

Hárok A1B1 je pôvodný s tým, že bunky A1 a B1 sa napĺňajú manuálne...

Okrem toho je v oboch verziách doplnené zvýraznenie aktuálneho dňa, ktoré bude každý deň po dátume automaticky postupovať