Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné vypínání PC

Zdravím, nedávno jsem vylepšoval svůj nynější PC, mám v něm GTX 1660 Ventus oc, ryzen 5 1600 AF, 16 gb ram Patriot Viper 4, zdroj Corsair 550 W gold, disk 1 TB Barracuda. Jenže vždy když vypnu PC, všechno jde ze začátku normálně, ale těsně před vypnutím, PC z ničeho nic strašně začne pracovat, a pak se vypne... Rozhodně to není normální a bojím se že by mi to mohlo PC poškodit. Nevíte jak tomu zabránit? Předem moc děkuji. :)

"AMD chipset driver ver:2.11.26.106" je z března. U amd může být ještě čersvější.
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4-F/#Download

ovladač se stářím nekazí, není potřeba do něj každý rok dloubat a pořád ho zkoušet nahrazovat. to může mít smysl jen u grafiky (časem taky u lan kvůli bezpečnostním chybám).
pokud jsi tento ovladač instaloval jako první, je to v pořádku a potom je nutné hledat chybu jinde.

začal bych prohlížečem událostí: protokoly windows - system, najít okamčik vypnutí = kernel power a kontrolovat chyby nebo události, co nastaly předtím.