Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení na intake ventilátor

Zdravím,

nemáte prosím tip na nějaký normální 120/140 intake ventilátory co nemají ložiska z písku? Už jsem vyhodil asi tři NZXT vrtule, protože se vždy ohoblovaly na kost a nikdy pak nedržely pohromadě. Nějaký rok ještě používám Arctic F14, jeden ale začal o Vánocích drncat se skříní a druhý se včera přidal. Klidně uvítám i rady jak se o ložiska starat, protože častokrát vidím šílence jak do toho perou WD40 nebo řepku.

Děkuji

Ne tak docela. Kdysi dávno se ke mně dostal PC s vadným větrákem, že se netočí a PC se v zátěži vypíná. Samozřejmě jsem jej vyměnil za nový, ale nedalo mně to a rozebral jsem ten původní "než jej vyhodím". Na magnetech a na středu hřídele byla spousta prachu a ventilátor drhnul.
Stačilo to rozebrat, pořádně vyčistit lihem, hřídel namazat silikonovým olejem a fungoval jako nový zase pár let. Možná funguje dodnes, to netuším... Není to návod, ale spíš taková nouzovka...

Jj, pouzivam uz po ruznych pokusech jedine Arctic ruzne typy a co se tyce hluku, tak jednoznacne nejlepsi ventilatory hluk/cena a mozna i co se tyce hluku nejlepsi, ale zivotnost neni dlouha. Mazat to nema smysl. Proste maximalne dva roky a vymenit.

---

Slysel jsem, ze Noctua ma pri podobne urovni hluku vyrazne delsi vydrz nez Arctic, ale zase je vyrazne drazsi, tak bych si tipnul, ze to v prubehu vice let vyjde na stejno, akorat s Arcticama je vic prace, kdyz to clovek musi menit casteji.

---

Mimochodem stolni olej je naprosta kravina, WD40 nebo silikon muze byt, ale vetsinou to nepomuze. Jemny prach se dostane do loziska a poskodi ho, tudiz ani vycisteni nedava smysl.