Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programování v C++ nebo C#

Zdravím, měl bych otázku. Chtěl bych začít vyvíjet projekt na Raspberry PI a nějaké menší projekty na Arduinu, dále bych chtěl k tomu naprogramovat aplikace, které by dané projekty ovládaly.

Později bych se chtěl věnovat vývoji aplikací a her a teď přichází to dilema. Nevím který jazyk je pro mě nejlepší. Co jsem tak četl, tak vývoj na C++ je lepší pro HW, ale je to mnohem náročnější a zdlouhavějši. U C# je to jednodušší, ale zas nevím, zda by mi stačil. Nebo je zde nějaký lepší jazyk, který by se pro mé využití hodil více?

Kupříkladu pro RPi nejvíc používám Python, pro Arduino C++
Jak podotkl Wikan (u kterého je jestli se nemýlím programator-vývojář i jeho profesionální obor), můžeš je dělat paralérně, objektově orientované programování je na stejné brdo a rozdil v některých jazycích je spíš jen v syntaxi.

Podle toho co píšeš a chtěl bys ses zaměřit na vývoj 3D her, myslím ze C++ by mohla byt korektní volba.
V Unity 3D etc jsem používal jen C Sharp, možna by jses měl nejdříve zaměřit na určitý herní engine.
Unity3D C# Engine : https://docs.unity3d.com/ScriptReference/

Lepší zaklad C Sharp mi ted třeba chybí když chci něco udělat v ASP.net a docela mne mrzí že jsem od neho odešel, v hodně případech si vystačím s Python (s framework Django a Flask), ale ten na vývoj 3D her není nejvhodnejsí.
Pro vyvoj her byl Python API perfektni v Blender 3D + Blender Game Engine (Pandu ani nezminuji) bohuzel vyvoj BGE který byl po léta součástí Blenderu byl ukončen a pokracuje uz jen jako https://upbge.org/

PS: Jestli jsi nikdy neprogramoval, za sebe bych ti doporučil Python (nevím, zda-li je korektní říct že je méně citlivý na chyby o proti C#). Učí se velmi snadno a rychle, u hodně lidí jsem si všiml, když začínají s težším jazykem, rychle je to odrazuje hlavně když dojde na OOP. Navíc Python má velmi dobrou komunitu a dokumentaci :
https://docs.python.org/3/tutorial/index.html / https://docs.python.org/3/.