Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolehlivý wifi extender?

V rámci širší rodiny byl vznesen požadavek na posílení pokrytí signálem wifi. Z toho důvodu bych pořídil wifi extender. Hledám spolehlivé zařízení, neboť obsluha je ne-IT.

1. Můžete mi doporučit vhodný wifi extender, který je spolehlivý a stabilní?
2. Extender se bude umisťovat do zásuvky jen občas; bude nutné po každém jeho zapojení aktivovat tlačítkem wps?

Díky za rady a odpovědi.

Ak už chceš wifi extender, tak vedz, že najzákladnejším požiadavkom dobrého fungovania je to, kde sú umiestnené jeho antény. Extender v zásuvke pri stene je najmenej vhodný. AP/router/extender je potrebné umiestniť do priestoru a to tak, aby mal kvalitný signál od AP/routra.

A pozrel si si aj to, koľko "pustí"? 16Mb/s - veď to aj mobily majú viac.
To, na čo poukazuješ - je len z núdze cnosť - pretože je to pomalá sračka (2,4GHz - 16Mb/s) - veď to ani poriadnu anténu nemá.
Uvedom si, že WiFi 802.1n ti pustí max. 54Mb/s - extender ti to ešte zrazí na polovicu (cca 26Mb/s) a táto sranda to ešte zrazí nižšie.

Čeká mě něco podobného doma a jímá mě z toho hrůza už teď. Dnes wifi, anténa ("satelit") na střeše, pod ní bridge a z ní kabel do routeru v kanceláři, v nejvyšším místě baráku. Nově bude optika, přívod ve sklepě o 2,5 patra níže. A nikde ve zdech nějaké "volné trubky", kterými bych to dostal nahoru - takže sekání, vrtání, lišty po povrchu. Router bude pořád na stejném místě, horší bude třeba dostat internet dolů do obýváku (TV), shodou okolností přímo nad sklepem s přívodem optiky. Umístit router jinde je nesmysl, tady v kanclu mám připojeny 4 PC, tiskárnu, NAS a TV. A wifi dolů spíše nedosáhne… tak abych tam rovnou dotáhl LAN z kanclu.