Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poloviční rychlost stahováni z webu - Teminator - Mikrotik

Zdravím, mám problém s rychlostí stahování z netu přes LAN Test na rychlost.cz a speedtest.cesnet.cz ukazuje 100 Mbit/s tedy rychlost mého připojení - hodnotu stahování při testu ukazuje i Mikrotik, ale při stahování jakéhokoli souboru z webu rychlost nepřesáhne 50 Mbit/s. Když stahuji z více zařízení rychlost se rozdělí na cca 25+25 Mbit/s. Měření přes fast.com také změří pouze 50Mbit/s . Připojení je VDSL - Terminátor a za ním Mikrotik. ISP hlásí že u něj je vše OK. Díky za typy.

Ak som pochopil správne, že za modemom máš mikrotik, tak to otestuj bez toho aby si ktomu potreboval internet, teda otestuj len Mikrotik. Na stranu WAN si daj jedno PC, niečo nazdielaj a z druhej strany LAN sťahuj a meraj druhým PC. Minimálne tých 100 Mbit by to malo ukazovať. Ak to tak bude, tak odmeraj rýchlosť len modemu bez mikrotiku, ale nie webovými meračmi na nejakej rychlost.cz a podobných stránkach.
Ja k tomu používam sťahovanie inštalačiek operačného systému na serveroch, ktoré sú do internetu pripojené 10 Gbps linkou.

V takom prípade nie je možné z tvojej strany otestovať či z modemu taká rýchlosť ide. Inak povedané je dosť obtiažne až nemožné argumentovať u poskytovateľa tým, že na niečom čo je pripojené za terminátor je malá rýchlosť aj keď kolega hovorí, že nevidí dôvod prečo by to malo rýchlosť spomalovať.

Testování provádím přes https://www.selectsystem.cz/test-rychlosti a taky z oficiální stránky balik Libre Office. Takto měření provádím již hodně dlouho a vždy spolehlivě. Nicméně i nabízený odkaz na stahování mě nepustil přes 50 Mbps. Měření přes Rychlost cz a Fast.com jsem uvedl záměrně, protože právě při testu přes rychlost.cz, která ukazuje 100 Mbps mi přes Pppoe v Mikrotiku skutečně 100 teče. Vždy když jsem dříve testoval na těchto serverech byla rychlost podobná.

No a čítal si ten PDF dokument z tej stránky na ktorú odkazuješ? Hneď na začiatku tam máš uvedené ako máš postupovať pri testovaní. Doporučujem to prečítať celé.
- měřící počítač je připojen přímo k účastnickému ETH rozhraní - dat. zásuvka nebo ethernetový kabel (ne přes router nebo WiFi). Inak povedané potrebuješ to merať priamo bez Mikrotiku.