Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideapad 320-15IAP - ovladače Win7 x64

Sousedka dostala tento notes a koupila si k němu Win7 a pak mi to přinesla ať jí to tam nainstaluji. Tak jsem se do toho pustil... Instalace OK, ale nedaří se mi vygooglovat ovladače, Chipset, Serial IO, vga, touchpad a wlan. Nic nešlape i USB porty mrtvý, jediná možnost je vypalit na CD a pak zkoušet a CDčka mi už docházejí :P Helpne někdo ?

ať ten zoufalý krám vrátí zpátky tomu tupému podčlověku, co to koupil. takový shit je možné myslet jen jako urážku, to nemá s notebukem nic společného.
má to konfiguraci něco mezi: starý 2-jádrový atom a 4-jádrový atom.
na ten nepoužitelný displej 1366x768px se nevlezou ani leckterá dialogová okna z win10, čili ty nemá smysl tam instalovat.
jako bonus to má pomalý mechanický disk, v kombinaci se slabým procesorem jde o nepoužitelný potrat.

můžeš zkusit tam dostat 32bit instalačku: Instalační ISO Windows 7 32 bit se všemi aktualizacemi Leden 2020 - a když se to rozběhne, koupit ssd a nainstalovat to znovu.
ale jestli má skutečně ten horší typ s N3350, je to ztráta času.

pro masochisty je ještě teoretická možnost dát tam nějaký lehčí linux se vzhledem podobným na windows, ale v těchto úchylných os se nevyznám.

Na kieho šľaka nasilu cpeš zdochlinu v podobe OS W7?

ISO W10 x64 bit. a pod MBR bútavačku, vyrobenou na fleške cestou Rufus, idééš.

Po okresaní desiny musí šlapať tentokaj oný HW, ako raketa, ako delo, hlavne pod MS Edge Dev 92 x64 bit. browserom načítaný na pozadí nonstop do RAM.

Však okrem surfovania, nejaké textové balíky v podobe MS Office, mailovačky, Adobe formáty *PDF, grafika, muzička, foto, gramo, patifón, hifi rádio, určite nebude noťas využitý. Na to bohate celé vybavenie HW mašiny stačí, s rezervou.

Len spraviť z desiny skutočný desktopový systém zbavený bloatware, appx, binga, store, telemetrie, přiboudlin v Registroch, Plánovači úloh, vyčistenie, vynulovania Firewall a spol. "okysličovadiel do nervov", je pre mierne pokročilého užívateľa W10, neriešiteľný problém.

Nepodařilo se, musel jsem nasadit původní Win 10 Home 64bit, ani na 32bit nechodily drivery. Díky všem za rady :)

Nicméně důvod proč sousedka chtěla starší OS byl Win10 zahlcený, zpomalený aktualizacemi. Po nové instalaci se mi je podařilo vypnout v registrech, navedením Windows Update na server, kde žádné aktualizace nejsou a tudíž se žádné nevyhledají, nestáhnou ani automaticky nenainstalují.

Přitom stačí počkat třeba přes noc, až se to všecko zaktualizuje (nebo rovnou nainstalovat aktuální verzi). Pak už to jednou denně stáhne pár kB signatur pro Defender a tak 2 x měsíčně kumulativní aktualizaci a 1-2 ročně novou verzi.