Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TV Panasonic - problém se zvukem

Zdravím, u TV Panasonic při sledování TV přes anténní kabel přestal fungovat zvuk,ale jen u poloviny programů. Například funguje ČT 1 a ČT 2 je bez zvuku, Nova je bez zvuku a Prima funguje, ale pokud u těch nefungujících zapnu Červené tlačítko a pustím něco přes červené tlačítko, Zvuk funguje, vrátím zpět na živé vysílání a opět nefunguje. Ví někdo kde je problém? Chtěl jsem zkusit tovární nastavení celé TV, ale v menu jsem nenašel kde to udělat.

Projel jsem ty programy a nefungují všechny ČT , krom ČT1. Nefungují všechny Barandovy, nefungují všechny Novy krom Nova 2 a fungují všechny Primy. Tak proč něco jde a jiné ne?

Tak jsem na to přišel, hurááá, ale stejně nechápu jak k tomu výpadku došlo. Nastavil jsem Novu,u které zvuk nešel a dal Options na dálkovém ovladači, Typ zvuku byl - Zvukový popis a u toho druhá možnost Standardní. Přepnul jsem na Standardní a zvuk Funguje a automaticky Funguje u všech ostatních,ale jak se do pár programů dostal Zvukový popis,to nevím.

Pravdepodobne sa nejako, alebo niekto nastavila funkcia modulátor. Ten má zvukové normy.
"Zvukové normy určují odstup nosných obrazu a zvuku u analogového vysílání:

D/K - 6,5 MHz (většina východní Evropy včetně ČR)
B/G - 5,5 MHz (většina západní Evropy a Slovensko)
I - 6 MHz (Velká Británie)
U příjmu digitálního vysílání má toto význam jen při použití modulátoru, neboť ten vytváří úplný televizní signál (analogový) s použitím určité zvukové normy, kterou musí být televizor schopen přijímat."