Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní/Studentský notebook

Zdravím, jsem student 9 ročníku základní školy a nyní přecházím na střední školu a chtěl bych si pořídit notebook do 25 tisíc korun vhodný na hraní her + na nějaké ty programy jako Photoshop, premiere apod. Přemýšlím nad tím, jestli je lepší koupit si notebook teď nebo počkat ještě nějakou dobu (nejpozději do Vánoc 2021). Proto se obracím na tuto poradnu s otázkou zdali je lepší ještě ten půlrok počkat nebo notebook koupit teď. Vím že na obzoru jsou grafické karty RTX řady 3000 a že by se měli dostat i do notebooků, otázkou je však jestli budou dostupné i v této cenové kategorii. Co myslíte vy? Počkali byste si nebo byste kupovali teď? Děkuji všem za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

netbooky jsou zlo, pokud neobsahují alespoň i5-ulv. i ten bývá v těch krámech jen 2jádrový, což nepředpokládá větší internetování nebo více akcí najednou.
ale jako skromný přenosný jednoúlohový krám, budiž.
(právě jsem si takový repas pořídil jako testovací přenosnou hračku - thinkpad x250).

bohužel pařani jsou na tom špatně: herní sestavy jsou jen nejzákladnější a ještě kvůli nedostatku součástek nesmyslně předražené. kdežto ten "herní" notebuk se dá sehnat, bo se nehodí k těžbě.
čili kdyby na dostupný stolák čekali rok - rok a půl, je to ztracená desetina jejich života.

acer jsou ojebávky pro děti, viz ten tvůj příklad: opravdu považuješ kompromisní lowend gtx1650 za herní grafiku?

někomu to může stačit, bude rád že to míň topí, je to levnější a třeba se mu nebude dělat zle z loga acer. ale pro pařany jsou to vyhozené peníze.

edit:
koukám že ses nepřimíchal do vlákna, jen vtipně měníš přezdívky. tak si najdi třeba na notebookcheck.net krámy s uvažovanými grafikami a podívej se na nějaké výsledky testů.
a budeš vědět na čem jsi.

Psal jsem že notebook nepotřebuji na AAA hry ale pouze jen na nějaké méně náročné hraní a hlavně na studium, na náročnější hry mám PlayStation a až mi přestane stačit tak si koupím pětku ale notebook chci hlavně na školu a na méně náročné hry

to už jsi psal níž, mě to neopakuj, já to nekupuju a hry nehraju.
buď si vygooglíš porovnání grafik gtx1650 a rtx3060, které jsou ve zmiňovaných notebucích. bacha na to, že se typicky porovnávají desktopové verze, ty mají větší příkon a lepší parametry.
nebo rovnou viz ten notebookcheck vybereš nějaké ntb se stejnou grafikou a aspoň podobným zbytkem a mrkneš, jak si na tom nějaké odpovídají hry vedou.
času máš hafo, přijímačky dávno hotové, vyhledávání v googlu snad dáš.
ale jestli mluvíš o fak nenáročných hrách, ta gtx1650 bude stačit. jen z estetického hlediska preferuju normální výrobce notebuků, acer je pro děti a ty jsi přece student.

máš tam otazník, tak reaguju, nejspíš zbytečně. jsi v 9. třídě, nevím jakou máš představivost.

acer má nějakou historii, pověst, kvalitu, je nejrozšířenější značkou ve východní evropě, na balkáně a mezi dětmi na živě.
jeho řady začínají u cenového dna z nabídky ntb, což taky souvisí s kvalitou.
vzhled můžeme považovat za subjektivní, ale to nitro, na které jsi odkazoval, je pro mě pouťový bordel pro lidi bez vkusu.

viděl jsem v životě lidi, co se živí za svoje a potřebují spolehlivý ntb. manažery, kteří si mohou vybrat co používají. vím co fasujeme v práci nebo co tak bývá zvykem ve firmách nakupovat.
ještě nikdy jsem jako business model neviděl acer, možná je to zvykem v rusku.

ale platíš to ty, nemám ti do toho co kecat, kup si za peníze rodičů co chceš.