Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je možné takto připojit IPTV ?

Dobrý den.
mám optickou přípojku až do bytu.Optický kabel jde do malé krabičky (asi převodník z optiky na metaliku) a z ní do jiné krabičky s označením Nokia G-010G-Q což má být asi nějaký minirouter.
Z Nokie vedu ethernet kabel do routeru Archer C6,do Archeru připojím kabel od stb Arris a IPTV běží.
Když připojím ethernet kabel z Nokie rovnou do PC, internet v PC funguje.
Když připojím ethernet kabel z Nokie do stb Arris televize nefunguje....
Proč ?
Technik z IPTV mi napsal že "z důvodu interních nastavení poskytovatele internetu"
Internet mám optiku od Vodafonu.
Podle mého laického názoru by ta tv měla normálně na ten kabel fungovat, ale jak říkám, je to jen názor, vím o tom prdlajz.Tak se chci zeptat, má cenu se u Vodafonu o něco snažit, nebo to prostě technicky není možné, aby to tak fungovalo. Díky za info

Co jsem vygůglil, tak ta Nokia G-010G-Q je router. Proč ji tam máš, netuším. Podle mě by mělo stačit zapojit ethernet z "krabičky - převodníku" do WAN portu céšestky a tradá (asi bude třeba naklonovat MAC adresu). Že se blbě ptám, ten poskytovatel je kdo, že ti to tak blbě zapojil? Proč dvakrát NATuje, kokot?

Mám to od Vodafonu. Z převodníku to nejde, je tam úplně jiný konektor...:-(
Tu televizi chci připojit přímo na kabel co strčím do té Nokie. Kdybych to měl brát přes C6 tak bych zase musel tahat další kabel přes celý pokoj...z toho převodníku vede kablík se zeleným konektorem a je připojený do té Nokie stejným konektorem...viz obrázek té Nokie: https://a.allegroimg.com/s1024/0c7e1c/df2893044b0a94aba9763513e9bd
Třeba to není převodník, jen nějaké zakončení optického kabelu vyvedené na konektor...nevím. U toho zeleného konektoru u Nokie píší že to je optický konektor
https://www.ceznet.cz/file/edee/telin/navody/ont-010g-q-instalacni-prirucka.pdf

Práveže toto
https://a.allegroimg.com/s1024/0c7e1c/df2893044b0a94aba9763513e9bd
je prevodník!
Pokiaľ by si strčil do RJ45 kábel od telky - nemáš potom už iné pripojenie pre ďalšie zariadenia. Práve preto je tam ten konektor, aby z neho si ti pripojil napr. na router. A nie je to router - len prevodník.
Veď to píšu aj v návode - o nejakej WiFi tam nie je ani slovo.
Prečítaj si toto
https://pdfcoffee.com/nokia-7368-isam-ont-g-010g-a-for-optical-lan-data-sheet-en-pdf-free.html
Poskytuje len LAN. Takže ten router musíš mať, aby si mal svoju sieť doma.
Okrem toho - ako prevodník len prevádza optický signál na digitálny - takže ak máš svojho ISP - ten predsa prideľuje IP adresy - cez tieto zariadenia to len prechádza a prevádza z jednej formy pripojenia na inú (opt>dig). A router za tým dostáva potom IP adresu, má svoju MAC adresu (ak to ISP filtruje). A TV má zaručene inú IP adresu, inú MAC (a ISP ti to nezhltne)