Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sladění pamětí RAM

Dobrý den poradno, po mnoha letech klidného počítačového žití jsem se po 3 letech v důchodu rozhodl vnukovi předat můj mnou postavený PC. Můžu mít výhrady ke způsobu používání...ale svět běží dál. Pro nás velké hodnoty dneska neznamenají nic. No k problému.
Na přiložených fotkách je druh desky. Vyfocené paměti jsem zapojil do barevných slotů. Do modrého 2 x 4GB a do jednoho černého 8GB RAM. V informaci o systému mám celkovou nainstalovanou paměť 10GB.
Nevím, v čem je chyba. Ve verzi pamětí, napětí nebo podivném složení hodnot GB RAM.
Děkuji za odpověď.

Děkuji za rychlou reakci...Na fotkách jsem chtěl ukázat druh desky, a foto pamětí od vrchu jsou v pořadí: 4 / 4 / 8 GB. Asi tuším nějaký problém, ale mne PC sloužilo několik let. Asi to není nic na hraní. Na to jsem to nestavěl. Problém začal odpálením jedné 4GB paměti. Prodavač v Alze poradil, já koupil a nějak mi ten součet neladí. Toť vše.