Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vek displeya vs unava očí

Od roku 2011 mam notebook, s ktorym som nadmieru spokojný. V poslednej dobe však mi strašne unavuje zrak. A pritom doba práce s ním sa nezvýšila, je stále rovnaká. Je možné niečo také aby displej zariadenia svojim starnutím mal vplyv na zvýšenu únavu očí ??? Bol som aj na kontrole u očného, nezistil nič negatívne. Zrak mam v poriadku. Ak do notebooka nepozeram tak všetko je v pohode.

Ja si hlavne neumim predstavit pouzivat 10 let stary notas. Displej bude pravdepodobne nejaka TN hruza, ted uz slusne vysvicena (= nejspis s CFL, ne LED) takze ano, utrpeni pro oci. Ne-vykon bude utrpeni pro vse ostatni. Fakt nema zadny smysl drzet se stareho zeleza (ok, vyjma nejake hmotne nouze kdy na lepsi proste neni).