Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém stahování - hláška "Chyba - chyba sítě"

Zdravím,

prosím o radu. Notebook mi při stahování stále hlásí "Chyba - chyba sítě". Hláška vyskakuje už po pár vteřinách. Buď vyskočí rovnou a nebo se nejdříve normálně stahuje, pak ale v ukazateli času do stažení dat začne čas místo ubývání přibývat, pak zmizne a po chvíli zahlásí zase chybu sítě.

Ovladač síťového adaptéru jsem nainstaloval ze stránek výrobce, dle Windows Update je vše aktuální, přesto jsem zkusil vrátit starý ovladač a pak aktualizovat a pořád nic.

Přitom na jiném notebooku Asus se stahuje vše normálně a rychle.

Zkusil jsem i výměnu kabelu, různé prohlížeče, různé účty.

OS jsem včera přeinstaloval z USB.

Jak je možné, že stejná chyba na jednom konkrétním notebooku stále trvá? Je snad v háji síťový adaptér, jde to nějak zjistit?

Díky za radu. :-)

Dell Inspiron 5770
Windows 10
Modem před pár dny nový od Vodafone (ale dělo se to i s tím starým)

Ano, LAN.

WiFi jsem nezkoušel, mám ji vypnutou, ale zkusil jsem USB síťovku a zatím stahuje normálně, žádná chyba. Sice je to jen pár minut zatím v chodu, ale předtím už dávno vyskakovala ta hláška o chybě sítě, takže to asi fakt vypadá na porouchaný síťový adaptér. :-(

Opravit to nějakým SW asi nepůjde, že? :-D

výpis "ipconfig -all" dává smysl?
neukazuje ti síťové připojení v ncpa.cpl nějakou chybu?
nejsou v eventlogu nějaké chyby týkající se síťovky nebo protokolu tcpip?
můžeš na dvou pc proti sobě pustit nějaký test? netstress, jperf, nebo aspoň kopírování větších souborů, jestli je bez výpadků.