Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné RAM pro AMD 3700X

Zdravím,
mohli byste mi prosím poradit, jaké vybrat vhodné paměti v konfiguraci 2x16GB pro procesor AMD 3700X? Různě v diskuzích jsem četl něco o Infinity fabric of cpu a násobcích 1800 MHz, ale abych pravdu řekl, moc jsem z toho nepochopil - mohl by mi někdo vysvětlit o co jde?
Základní desku bych (vzhledem k ceně) rád použil Asus TUF GAMING B450-PLUS II, RAM mám zatím vybrané tyto HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL18 - nicméně deska nemá ve specifikacích přímo uvedenou podporu 3600 MHz, ale až 4400 - pojedou RAMky na těch 3600?
Děkuji moc za odpovědi!

Dole na tom CZC mas:

XMP Profile #1: DDR4-3600 CL18-22-22 @1.35V

Takze proste zapnes v BIOSu ten profil a RAMky na nem pobezi. Jinak na CZC pisou, ze jsou to Single Rank. Co mam o Ryzenech a podpore pameti nacteno, tak nejvyssiho vykonu dosahuji Dual Rank pameti, ale s omezenim, ze tam nesmis dat vic jak dve a ze se obcas stane, ze nektere Dual Ranky proste nejedou. Single Rank je o malinko horsi, ale zase mohou byt na desce klidne 4 moduly, takze bys casem mohl dondat dalsi dve.

Za me teda klidne do tech pameti, ktere mas vybrane jdi. Na 99% by to melo slapat na tech 3600MHz v pohode.

Na webu maji podle meho nazoru u Asusu nejake nesmysly, kdyz pak clovek koukne do support listu pameti a maji tam nejakych 15 modelu 3600 a napsano, ze je to podporuje.

V benchmarcich to poznas urcite. :-) Spis jde o to, ze ten prinos se s vyssi frekvenci snizuje a prave 3600MHz se pro Ryzeny rika, ze je hranicni a potom uz se prinos nevyplati. Ja si treba poridil 3200MHz, protoze jsem to tehdy vyhodnotil tak, ze to, co zaplatim navic za vyssi frekvenci uz se mi financne nevyplati. Zalezi proste na tobe, pokud chces rychlost pameti optimalizovat na maximum mozneho, tak je tech 3600MHz asi ideal.