Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# Pole textových řetězců

Ahoj, mám dotaz.
Tvořím simulátor CNC kódu a chtěl bych vypisovat
některé komentáře např. nástroj a operaci. Požadované
komentáře mají vždy stejnou pozici v řádku tak sem řádek
rozdělil Splitem a nechal vypisovat požadované pozice ale
některé řádky CNC kódu jsou kratší než řádky než řádky z
kterých vypisuji komentář a tam mi vyskakuje chyba.
Zkoušel sen podmínku rozdelenýŘádek[2] != null ale
to nefunguje. Přikládám testovací projekt.

string[] poleŘádků = richTextBox1.Lines;
for (int i = 0; i <= poleŘádků.Length - 2; i++)
{
string[] rozdělenýŘádek = poleŘádků[i].Split(new char[] { ' ' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries);

try
{
if (rozdělenýŘádek[2] == "OPERACE:" && rozdělenýŘádek[2] != null)
{
listBox1.Items.Add(rozdělenýŘádek[3]);
}
else if (rozdělenýŘádek[2] == "NASTROJ:" && rozdělenýŘádek[2] != null)
{
listBox1.Items.Add(rozdělenýŘádek[3]);
listBox1.Items.Add("**************************************************");
}
catch
{
MessageBox.Show("Špatně načtený řádek\n" + poleŘádků[i], "Chyba");
}

zkusil sem ještě
if (!(rozdělenýŘádek.Length < 2))
{
if (rozdělenýŘádek[2] == "OPERACE:")
{
listBox1.Items.Add(rozdělenýŘádek[3]);
}
//else if (rozdělenýŘádek[2] == "NASTROJ:" && rozdělenýŘádek[2] != null)
//{
// listBox1.Items.Add(rozdělenýŘádek[3]);
// listBox1.Items.Add("**************************************************");
//}
}
pořád mam chybu