Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Svítí zelená ledka BOOT

Ahoj, poprosil bych o radu.

Nakoupil jsem komponenty, sestavil PC, zapnul a vše se rozsvítilo a roztočilo. Po prvním zapnutí byl monitor černý, ale signál přijímal. Po druhém zapnutí se už ukázalo logo základní desky a info o klávesách pro vstup do BIOSU. Klávesy ale nereagovaly. Po třetím zapnutí opět černá obrazovka se signálem, na základní desce svítí zelená ledka BOOT a nic víc.

Znovu jsem zapojil HDD i SSD, ale problém přetrvává.

Co s tím? Může být i vadný sata kabel?

Předem moc díky.

štvrté môže byť velice rizikové, treba ho preskočiť a spustiť rovno piate.

Dnes sa v moderných CPU medzi všakovatými spojeniami nano plošákov objavujú doposiaľ nezdokumentovaní duchovia napelešení z radov kvarkov, leptónov, skalárnych bozónov o ktorých netuší ani samotný Fadeev-Popovov. Ba o nich nesníva ani věhlasná redakcia https://www.osel.cz/

Pokud jde o klávesnici, některé MB jsou dost vybíravé, na kterém portu má být (bývá to ale napsáno v manuálu), novější MB jsou na tom lépe, ale i tak to stojí za prověření.

Nejdřív by bylo vhodné zkusit to bez ničeho, tedy i bez HDD a SSD, jestli deska naběhne, podívat se do biosu a tak dále.

SATA kabel vadný být může, to vyloučené neni (neni to tak dávno, co jsem dělal probírku mé sbírky od dob počátků SATA (u mě rok cca 2005) a několik občas nefunkčních nebo divně se chovajících kabelů jsem vyřadil). Pokud je ale nový, tak je to málo pravděpodobné.

Jinak to může být cokoliv, takže právě spuštěním s co nejmenším počtem komponent se okruh pachatelů zúží.