Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cipova karta arduino

Prosim o radu. Potrebuji udelat elektronicke otevirani dveri. Ovladat magneticky mechanismus ktery povoli a dvere jdou otevrit.
Arduino ma ctecky cipovych karet nebo klicenek. Ale nikdy jsem se s tim nezabyval.
Jde do tech karet nahrat nejaky kod nebo jinak rozlisovat karty aby to poustelo jen ty registrovane?

Dekuji moc

Každá RFID karta má svůj unikátní kód, není nutno do ní nic zapisovat (do některých to ani nejde). Stačí v programu přidělit práva podle kódu karty. Tak fungují i RFID karty v hotelích. Do karty nic nezapisují, jen přečtou programem její kód a program zajistí otevření jen toho správného pokoje.