Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Programování Excel

Zdravím, řeším jednu věc, potřeboval bych v Excelu vytvořit rozbalovací seznam s možností editace (Activ X typ) s takovým nastavením, že když vyberu volbu z Comboboxu (např. 3), tak se v text boxu objeví například hláška 5 Kč, pro volbu 2, třeba 3 Kč. Lze něco takového vytvořit, případně jaký script zadat? Jsem naprostý začátečník, ale rád se přiučím. Díky. Mám k dispozici i Scribus či LibreOffice.

Niečo takéhoto?

A ako to funguje?

Pozri si:
- vlastnosti ComboBoxu jakož ActiveX prvku, kde uvidíš, ako je ComboBox naviazaný na konkrétny výberový zoznam v sĺpci A.
- kód priradený ku ComboBoxu, ktorým sa do TextBoxu naplní obsah zo stĺpca B, zodpovedajúci indexu položky vybranej ComboBoxom.

Pomôcka: Prvá položka ComboBoxu má index 0, takže pri výbere prvej položky s indexom 0 má vrátiť údaj v stĺpci B v riadku 2

Zdravím, ještě bych měl jeden dotaz. Lze nějak pro začátečníka osvětlit, jak udělat v Excelu skrze User Form možnost uložit aktuální volby z UserFormu do samostatného souboru xls do složky (např. data) a odtud mít pak možnost skrze například např. zadáním ID v UserForm opět obsah formuláře zavolat? Co jsem našel rady a postupy, tak tam se většinou data ukládají do listu sešitu, v němž je UserForm. Díky.

Myslíš nastavenia prvkov užívateľského formulára uložiť vo forme samostatného excelovského súboru?
Samozrejme že to ide, otázny je však zmysel takéhoto rozhodnutia.
To akože chceš pre "x" (desiatky, stovky, tisícky...) prípadov ID, mať "x" súborov, pričom každý z nich nebude obsahovať nič iné, než nastavenia pre užívateľský formulár toho-ktorého ID?
Toto celé Ti vyrieši jediná databáza ID-čiek (jeden riadok - jedno ID) a za ním vymenované stavy prvkov formulára.
A prečo by tá databáza mala byť inde, než v tom istom súbore, kde máš užívateľský formulár?
Vo formulári si zadáš žiadané ID a bez potreby otvárania "externého" súboru Ti kód vo svojej databáze ID nájde požadované ID, vyčíta a vykoná nastavenie prvkov.
Takže namiesto riešenia kódu pre uloženie nastavenia prvkov do externého súboru je potrebné riešiť zápis nového (alebo zmeny existujúceho) riadka nastavení prvkov do databázy ID v hárku vlastného zošita.