Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem porovnání pc

Mám před sebou dva (tří, čtyři) počítače. A rád bych rozhodl který je nejhorší. Nechci porovnávat disky ani velikost paměti. Je nějaký program který napíše že tento počítač je 40 a tento 50? Větší je lepší. A možná i proč? Je to moc nesplnitelné? A nebo jak na to jít jinač? Děkuji za smysluplné a použitelné rady.
Abych to ještě doplnil, bude na tom běhat W10 a bude to na běžnou domácí činnost, čtení posílání pošty brouzdání po netu a práce se soubory. Nejčastěji mazání.
Petr

Pozreš sa kde sa v rebríčku nachádzajú jednotlivé procesory z jednotlivých počítačov trebárs tu:
https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
Vyššie v rebríčku/väčšie číslo lepšie
A potom si to isté urobíš s grafickými kartami trebárs tu:
https://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
Takéto porovnanie síce niečo napovie, ale je to veľmi zjednodušujúce porovnanie PC1,PC2,PC3 a aj PC4

normální člověk, když se necítí být borcem v nějakém druhu umění či senzorického porovnání, sem dá výpis hw - třeba speccy nebo cokoliv stručného/výstižného.
ty tápeš úplně stejně, ale na hw parametry ses úplně vysr..., tak co s tebou.
tak si hoď korunou.

ne, ruční mazání nespotřebuje žádný výkon procesoru, to je úplně stupidní "činnost".