Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota zvukovej karty

Zdravim, vlastnim zvukovku SOUND BLASTER AE-5, grafika je MSI 1070ti, doska ASROCK B450M Pro 4. Zvukovka je doslova nalepena na grafiku, medzera je cca 2 mm, vadi to prehrievaniu? grafika ma v idle cca 55 - 57 stupnov, pocas hrania cca 70 - 75 stupnov. airflow v skrini je relativne OK. Pripadne vid roztraseny obrazok v prilohe. Bude to niecomu vadit, nemoze sa zvukovka prehriat? vdaka za rady.

Niekedy býval v skrinkách zdroj hore a pomáhal odvádzať teplo plus tam bol ešte vetrák vzadu. Viem, že sa to teraz montuje, že celý predok je osadený vetrakmi intake a v zadu je len jeden out. Môj syn to mal tak isto, tak som mu dokúpil dozadu hore ešte jeden a bolo to lepšie. Časom som na bazáre ale objavil za dobrú cenu tri, čo pasujú zrovna k tým čo tam mal tie 4 pôvodné, tak som mu ich kúpil a inštaloval tri hore do skrine out, a to je ozaj cítiť, že z tej bedne ide hodne viac horúceho vzduchu von. Ale toto bolo na skrini Cougar Panzer. Neviem akú máš skriňu ty, ale aspoň dva out by to isto chcelo, vzhľadom na to, že aj okolité teploty pôjdu s letom hore.

Urcite zalezi na konkretni skrini, ale zkusenost mam takovou, ze pri plnem zatizeni ty vetraky nahore pomuzou, ale pokud jede pocitac na pul plynu, tak ty vetraky nahore nabouravaji airflow a teplota je v pocitaci naopak vyssi. Neni teda spatny osadit vetraky dopredu, dozadu i nahoru klidne vsechny, na ktere je tam prostor, ale potom je nutny je dobre nastavit a bud si tam pridat mechanickou regulaci, coz muze byt obtezujici nebo automatickou regulaci pres PWM a kazdy ventilator regulovat zvlast. Je potreba mit desku, ktera umi vic PWM konektoru a dobry jsou ventilatory, ktere se umi i stopnout uplne nebo aspon snizit otazky na naproste minimum v dobe, kdy nejsou potreba.

Tak to neres, kdyz to jinak ani umistit nejde.

Samozrejme k idealu to ma daleko, ale provozovat se to da. Jak pise L-Core, grafika vetra z druhe strany a ikdyz i vrchni se ohriva, tak to neni tak hrozny a zvukovka zase tolik netopi a jestli se nemylim, tak je na zvukovce i nejaky kryt, aby slo teplo do stran.