Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Niečo okolo R5 PRO 4650G

Zdravim, hľadám inšpiráciu, čo/ako postaviť okolo procesora Ryzen 5 PRO 4650G. Niečo malé, ale cenovo dostupné. Takže vlastne potrebujem malú bednu, malú základnú dosku, RAM asi 16GB 3600 cl16 a 500GB NVMe by mohlo stačiť. PC výhradne na internet a Solitaire.

Opravdu bych ti doporučil popremyšlet o ITX typu : https://www.alza.sk/asrock-b550m-itx-ac-d5886850.htm?o=1
Už jen kvůli integrovanému Wi-Fi a BT a kompaktní velikosti.

Bežně používám Mini Pc typu NUC, o proti desktop s 12xcore CPU rozdíl nevidím žádný, samozřejmě v rámci běžného užívání.

Upozornení : jestli ho chceš používat na rozlišení 4K@60Hz, davej si pozor na verzi HDMI, často výrobci osazuji jen 1.4
I když bývá osazen i DP, to muže byt komplikovanejsi na úrovni výstupu pro APU IGP jak se na první pohled může zdát.

Samozrejme to PC bude na to čo som prvé napísal, ale ak sa niekomu poserie PC, tak by malo fungovať ako záložné PC (hranie/učenie cez NET). Preto od neho neočakávam minimalizáciu, ale skôr možnosť ho aj na MAX použiť. Ja nehľadám niečo na zmenšenie na minimum, ale niečo čo je menšie ako bežné PC, bude to doma a v prípade výpadku bežných PC ho dokáže nahradiť(v rámci možností). 3 deti na dištancnom. A budem iba rád, ak to na jeseň nebude treba.

Ten Ryzen 5 PRO 4650G máš, nebo to je podmínka?
Jaký máš rozpočet?
Zvažoval bych i možnost nákupu hotovky. Něco na tento způsob:
https://www.czc.cz/czc-pc-office-business-007/289169/produkt
https://www.alza.cz/alzapc/alza-topoffice-i3#popis
https://www.alza.cz/alzapc/alza-topoffice-ryzen-5-ssd

Edit:
Když tam budeš chtít dát GK, čím menší skříň, tím horší výběr, GK aby se tam vešla, a problémy s chlazením.

Procesor je na ceste a žiadnu grafickú kartu tam neplánujem pridávať. Však stoja majland. Proste PC čisto pre mamu na to, na čo som napísal. Ale v extremnom prípade použiteľné aj na aké-také hranie a učenie cez NET. Neočakávam od toho úplnú minimalizáciu, ale nech je to v rámci možností čo najmenšie ale nie čo najdrahšie.