Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Matný nebo antireflexní displej k notebooku ven?

Zdravim. Rád bych začal občas pracovat venku na notebooku a rád bych věděl, zkoušel jsem svůj starší notebook

https://www.czc.cz/lenovo-v110-15ikb-cerna/230138/produkt

kterej je dle popisu matný, ale pravda je, že i když jsem byl ve stínu , tak jsem se v něm viděl.. tedy ptám se, je lepší matný / antireflexní (někdo říká, že jde o totéž) , nebo existují ještě nějaké filtry / folie na monitor, který by ty odlesky odstranili? Díky.

Aha. Ok. Takže ale asi pro snažší přenosnost občas tedy beztak matný displej? Nebo já koukám, že se prodávaj i antireflexní úpravy - tj. antireflexní folie, ale nevim, jestli je použít třeba právě i na matné displeje..

pracuju jakožto prodej zboží, takže nepotřebuju lesklý displej (reaguji na informaci, že maj lesklý displeje lepší barvy)
.. tak to mi je jedno, spíš potřebuju nebejt rušenej odrazem..

Každý výrobce notebooku používá jiné LCD panely, a každý LCD panel používá jinou technologii povrchu, a každá ta technologie povrchu má jiné označení (AntiGlare, Anti-Reflective, Non-Reflective, EyeCare, ...)

Každopádně i na matném povrchu vždy nějaké odlesky nebo odrazy uvidíš, někdy víc, někde míň. Chce to vyzkoušet před koupí.

mm, no a dá se na to kdyžtak tedy přidat nějaká folie ještě "externě" ? teď mi došlo, že mám nonstop odraz na monitoru a nemůžu se toho v místnosti zbavit, musel bych asi zatemnit okna a použít světlo ,co bych měl zeshora - jako nebe, ale to mi přijde trochu občas nepraktický, tak se ptám..(třeba když je ještě moc ráno a nechci do sebe napálit přímej svit 4000K žárovky.)

https://www.benq.eu/cs-cz/monitor/business/bl702a/specifications.html
mám tenhle.. povrch antiglare, ale jak sám píšeš, odraz je docela silný..