Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se restartuje ještě před bootováním

Potřeboval bych pomoc s tou moji krabicí.Asi nemá cenu vypisovat komponenty,jelikož se to může stát komukoliv.Můj problém tkví v tom,že když chci pustit PC,tak se mi PC restartuje ještě před bootováním windowsů,tak to jede dokola,někdy se stane že na obrazovce vlevo nahoře bliká čarká, to zůstane;nebo se občas podaří naběhnout,ale ne tak často

Nojo, může to být přetížený zdroj. Můžou to být vadné paměti, nebo jsou jen špatně nacvaknuté, měl-li jste je venku. Může být špatně nasazený CPU, měl-li jste ho veku. Kraťas, někde třeba? Ne, to je blbost. Točí se větráček na CPU? Při startu PC vyletí ve velmi krátké době teplota procesoru o desítky stupňů, třeba větrák nechladí, ale jen míchá. Resetujte jumperem BIOS, jen tak pro jistotu.

:-D:-D:-D
No ale vážně. Pokud nevypisuje ani při bootu, tak je to nedobré. Pomrkává HDD kontrolka po spuštění? Ono to totiž může docela klidně běžet. Třeba jen negunguje grafika/monitor. Pokud kladu naprosto pitomé otázky, žádám o prominutí, to jen ve snaze pomoci.
Nepomůže-li ani reset jumperem, je to nepochybně rozbité, ovšem kde? Velmi akademická otázka, že? Mně toto (ne toto, jen něco podobného) například dělala jen jedna paměť. Tedy máte-li dvě, zkuste střídavě obě zvlášť. Jukněte, jsou-li domáčknuté všechny kábliky.
Jo a vůbec, jak to všechno začalo?

Aha, takže nerestartuje sám, ale musíte mu pomoci čudlíkem. Z toho předpokládám, že kdybyste tam neměl skrze BIOS nastavené to logo MSI, BIOS by normálně vypisoval na monitor. Z toho usuzuji, že BIOS by mohl být v pořádku a že je poškozený systém. No tak to je potom jednoduché. Vlezte do PC před nouzový režim a spusťte bod obnovení. Nejde-li to, přeinstalujte OS.

Ne ne,právě že restartuje sám,z toho vyjdou tři věci.
1)nejčastější - když naběhne tabulka s možností jít do BIOSu,ale chci nechat PC naběhnout,tak se hned po ní restartuje.Pak naběhne výběr jako nouzák atd.,když dám cokoliv,tak po zmizení nabídky se opět restartuje...

2)středně - občas se stane že místo restartu bliká vlevo nahoře podtržítko

3)nejméně častá - naběhne

A když sem se to snažil jednou i přeinstalovat,tak se mi stalo to co ve 2)