Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sloučení dvou HDD

Poraďte mi prosím. Mam dva totožné HDD WD. Každý 250G. Potřebuji na ně zkopírovat obrovskou složku. Jak to nastavit, aby se po zaplnění jednoho disku zbytek souborů zapsal automaticky na ten druhý, aniž bych to musel nějak manuálně rozdělovat? Myslím např. nějak spojit ty dva disky, aby se ve správci tvářily jako jeden.

Díky

Ve spravci disku ve Windows z nich udelas dynamicky disk a vytvoris tak softwarovy raid 0, ale vez, ze pri nejakem hardwarovem problemu pocitace prijdes o data. Nekdy to neprezije ani reinstal OS. Proste udelat to muzes, ale uplne dobry napad to neni, zalezi na tom, jak dulezita jsou pro tebe ta data na tech discich.

Pochop, ve chvili, kdy z toho udela dynamicky disk, je uplne jedno, jestli ma JBOD nebo RAID0. Tak jako tak, pokud to neni jen docasne reseni, jednou o ty data prijde. Ale pokud nema radic na desce nebo si ho nechce koupit nebo si nechce koupit vetsi disk, je to asi jedine reseni.

Dva fyzické disky asi nespojíš. Není snad problém si část té složky označit myší nebo se Shiftem a kouknout na Vlastnosti na velikost a pak tu část zkopírovat. Taky je nesmysl naplnit 1.disk na 100% s 0 byty volného místa nebo na tohle shánět nějaký program. Hlavně dej Kopírovat, ne Přesunout. Přes RAID bych to nedělal.

ten dynamický disk by z toho mohl udělat jeden společný oddíl (windows použije asi jbod), což je fuk, stejně si to sám zrušíš a přijdeš o data.
proč si komplikuješ život a nepučíš od nějakého známého 1-2tb interní nebo usb disk?
nebo si ho prostě kup když to potřebuješ.

Nejlepší by bylo to zabalit a nechat dělit po nějaké rozumné velikosti, například 5GB (50 kousků neni tolik). Ale asi neni problém rozdělit to jen na dva kusy. Sloučení disků jsem někdy zkoušel a bylo s tím tolik problémů, že jsem to nakonec zrušil a zajistil jsem dělení na úrovni složek pomocí symbolických odkazů nebo hardlinků už nevim. Ale to byl interní disk v počítači, na přenosném disku bych to nezkoušel.
Jinak neni problém dát kopírovat na jeden disk a až dojde místo, tak prostě jen změnit cíl. Už jsem to dávno nedělal, tak nevím jaký je přesný postup ani ve kterém souborovém manažeru to bylo, ale automaticky to asi nepůjde (něco jako po vyčerpání místa automaticky použít cíl 2). Pokud se ta složka dá rozdělit na dva kusy menší než 250 GB (nejlíp na úrovni podsložek), bylo by to možná lepší řešení, i když zase při tom zabalení je obsah chráněný kontrolním součtem.
250GB je tak málo (to už maji dneska běžné flešky, hdd začínají na 1TB), že to za ty problémy nestojí.

Pokud to je pod Windows, tak ve sprave disku na jednom disku vytvoris svazek, a potom k nemu volbou "Rozsirit svazek" muzes pridavat dalsi a dalsi disky libovolne velikosti. Rika se tomu "JBOD" (just a bunch of disks). Dalsi moznosti je disky spojit do tzv. Stripe Setu (netusim, jak to je v ceskych Windows), ale tam musis mit disky stejne velikosti a nemuzes (pokud vim) pozdeji pridavat dalsi. Vyhodou Stripe Setu je trochu rychlejsi pristup, ale to ti je asi jedno.
Na co presne to mas? Planujes pridavat dalsi disky?