Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup k databázi s účtem GUEST přes DCOM z Windows 10 po aktualizaci

Dobrý den,

mám databázi na prastarém serveru s 32bit systémem SERVER 2003. Přistupuje se k ní pomocí SW, který běží od W98 přes W2000, XP, Vista, W8 i Windows 10. Ale po poslední velké aktualizaci W10 z tohoto systému přestal fungovat přístup jako host.
Dokážu to samozřejmě vyřešit tím, že nastavím uživatelký přístup přes reálný účet těch WINDOWS SERVER 2003, ale rád bych, kdyby to zase chodilo jako GUEST.
Neví někdo jak to zařídit?

Tohle není ono?

If you want to enable insecure guest access, you can configure the following Group Policy settings:

Open the Local Group Policy Editor (gpedit.msc).
In the console tree, select Computer Configuration > Administrative Templates > Network > Lanman Workstation.
For the setting, right-click Enable insecure guest logons and select Edit.
Select Enabled and select OK.