Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova smazaných dat

Ahoj, při kopírování složek z PC na vzdálený disk se mi několik složek ztratilo. Stáhnul jsem si sw RECURA (FREE), soubory jsem našel, ale žádný nelze otevřít. Je problém v tom, že to zachránil free program a teď je v tom nějaký háček? Nebo už to nejde zachránit? Děkuji

Neuvedl jsi žádné podstatné informace. :-/

Jak se složky mohly ztratit?
Když jsi je kopíroval, tak přece zůstaly na zdrojovém disku?
Nebo jsi je smazal? Jak, čím?
Operační systém? Souborový systém?
Doufám, že data neobnovuješ na stejný disk?

Pri kopirovani mas vzdy subor na 2 miestach, takze sa ti nic stratit nemohlo.
Ale je mozne, ze si zlozky presuval...vtedy staci ak mas vadny ram modul a prisiel si o ne;o).
Recuva vie obnovit zlozky, ale co si s no robil netusim.
Nie, nie je to tym, ze je zadarmo.

Máš pravdu, nedoplnil jsem, že jsem trubka. Nějakým zkratem jsem celou složku vyjmul a vložil na vzdálený disk, takže mi nezůstala ta původní. Ano vím, že je to blbost a můžu si za to tímto, nevím proč jsem to v rychlosti udělal. Při vkládání mi vyskočila nějaká chyba a některé složky jsou v kopru. Našel jsem je tím programem, obnovil, ale žádná nejde otevřít. Když chci otevřít PDF, vyskočí mi chyba. Když fotku, tak mi vyskočí chyba neznámý formát. Takže ty data mám, ale nejdou mi otevřít...

Pokud celou dobu děláš tyhle pokusy s diskem, z něhož je spuštěn operační systém, můžeš datům udělat pá pá.
To, co jsi obnovil, zkus prohlédnout ASCII viewerem (např. F3 v Total Commanderu) a porovnej s funkčními soubory stejného typu. Pravděpodobně zjistíš, že je v háji hlavička souboru, takže ty data fakt nemáš, s tím už ty nic nenaděláš.

Správný postup obnovy:
- okamžitě po zjištění ztráty vypnout PC
- disk se ztracenými daty připojit k jinému PC a udělat jeho image
- veškeré pokusy s obnovou provádět na vytvořeném obrazu disku

Ještě můžeš zkusit nějakou záchranářskou firmu, ale počítej s cenou v řádu tisíců Kč (prvotní analýzu předpokládané úspěšnosti obnovy dělají většinou zdarma).