Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skylink: nejde Nova a Prima

V rámci širší rodiny se objevil problém: příjem TV signálu je přes Skylink, zaplaceno je, ale: nejsou dostupný tv stanice Nova a Prima. Ovšem, a to je zajímavý, jdou stanice Nova +1 a Prima +1 (časově posunuto o hodinu).

Chybové hlášení na TV obrazovce je

E52-32 Hledám signál
CSSN: xxxxxxxxx, Smartcard: yyyyyyyyyyy

První číslo má 9 číslic, druhý 11 číslic.

Věděl by někdo co s tím?

Našel jsem akorát

E48-32 (E52-32)
Není signál – problém není na dekódovací kartě Skylink. Překontrolujte nastavení přijímače a satelitní paraboly. Je zapotřebí kontaktovat techniky, kteří Vám prováděli instalaci.

To vypada (captain Obvious mode) na problem se signalem. Ze jdou nejake jine transpondery znamena ze zapojene to je, jako takove vse funguje - ale bud se pri bource hnula parabola = ty slabsi uz maji signalu malo, nebo vlhkost - voda v koaxialu, konektorech. To umi delat velmi zakerne veci, trochu vody nasaknute nekde v kabelu, a udela to hezky "zkrat" pro ty GHz co tim lezou - a klidne selektivne pro urcite frekvence...

Nova/Prima: 11,876H, ty +1 jsou na jinych transponderech.

to je uprimne reseni na nic. Japonec To Samo opravil, jeho bracha Samo Seto to zase pri neblizsi prilezitosti pokazi.

BTW - po nedavnem vichru co lamal stromy a odfoukaval strechy to u nas sice moc skod nenapachalo (nejake ty zlamane vetve jenom), ale musel jsem stejne na strechu znovu nastavit parabolu. Bud hlo s celym stozarem, nebo jen s vyloznikem a parabolou, pritom vse fest utazene...