Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pretaktovanie CPU

i7 9700k
Asus Rog Maximus XI Code
Aorus Gigabite GTX 1080Ti 11GB ,
Samsung 970 Pro 1TB
Seasonic Focus plus 750 gold
DDR4 32GB Kingston HyperX CL16 Predator
Noctua NH-U14
Win 10 pro

Zdravím,

Potreboval by som poradiť.
Skúšam si urobiť pretaktovanie procesora najviac ako to pôjde.
Bios som si nastavil podľa tohoto videa - https://www.youtube.com/watch?v=bD1Ze80GpLo
aby som sa dostal aspoň na 5Ghz.Len že zakaždým ked spustím occt tak mi tam vyhodí chyby pri procesore 1 a 4 asi po 15 minútach.
Napätie mam zdvihnuté na 1.330V a teploty sa pohybuju okolo 85 stupnov lebo to žere 160W

To video sa mi pozerať nechce, ale CPU sa taktuje postupne. Najskôr sa na pôvodnej Vatáži snažíš ísť na čo najvyššie takty, pokiaľ to je stabilné. Potom si zistíš na nete Max vatáž, ktorá je pre dané CPU bezpečná a postupne ju zvyšuješ a aj frekvenciu. Nedá sa pretaktovat procesor presne podľa videa, lebo každý procesor je iný. To môžeš k.dokonalosti ladiť aj 20 hodín, keďže pokazde treba robiť test stability. A potom si musíš rozmyslieť, či do toho budeš rvat take volty. A bude to mať takú strašidelnu spotrebu a tým pádom sa znižuje životnost CPU aj dosky. A treba to aj dobre chladiť, čo na ročnú dobu nie je nič pozitívne.

postupne som to robil. Začal som u 1.270V kde mam stabilne 4,9ghz ale chcel som to zvyšiť. Len že ked voltáž na 1.335 tak waty dosahuju vysoke hodnoty a to až 180W čo sôsobí že sa mi teplota prudko navýši na 90 stupňov. Ked som chcel dosiahnuť stabilných 5ghz tak zatial to fungovalo iba v prípade ked som zrusil XMP a ramku nastavil z 3200MHZ na auto co mi nastavilo 2400mhz a wataž by ostala na 150W a test bol v poriadku. Mám to brať tak že su zlé ramky?

Procesor je individuálna záležitosť. Niektorý ide lepšie potaktovat a iný menej. Musíš mať aj kus šťastie. A zmieriť sa so stavom, aký sa ti podarilo dosiahnuť. Dosku máš kvalitnú a tie pamäte by som vrátil na ten XMP profil. To už je dosť rozdiel 2400 a 3200 to ti tých 100MHz na procesore za to nestojí.