Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Mint zrušenie hesla

Zdravím

Mám problém s prihlasením sa do linuxu. Po zadaní vstupného hesla, ktoré zadávam správne začne načítavat plochu, ale vráti ma naspat na zadanie hesla. Heslo je spravne, lebo ked zadam nejaké iné, tak mi vypíše, že som zadal nespravne heslo. Všetko fungovalo, nerobil som žiadne zmeny. Dakujem za rady.

Máš špatná přístupová práva k vlastní složce /home/jméno-uživatele. Máš tam Plasmu? Obvykle to je spadnutí GUI když nemůže kvůli špatným přístupovým právům načíst svoje nastavení v /home/uživatel/.config. Zkus se přihlásit jako root a třeba programem Krusader nastav uživatelská práva tomu uživateli, pozor, zadej "i všechny podsložky". Programy Caja, Nautilus ani Dolphin se to nepodaří, tváří se, že tu udělají ale nepředělají to v podadresářích, kterých je tam hojnost. Případně ručně, v terminálu programem MC. Neinstaloval jsi to vícekrát? Zkus založit pod Root nového uživatele a zkus se k němu přihlásit.

Případně se může jednat o zničené nastavení uživatele v /home/uživatel/.* (v některém "tečkovém" skrytém adresáři). Nehrabal jsi do toho?.