Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava obrázků

:-DAhojky přátelé.Prosím,mohl by mi někdo poradit,jaký program je potřebný k úpravě.např.mám nějaké pozadí a chci do něj vložit z fotky třeba portrét,který je ve finále průhledně spojený s pozadím.Nóóó to jsem to zase vysvětlila.Děkuji všem za odpověď.D

Ukážu ti základně jak se to dělá:
-------
Stáhneš Paint.NET (ke svému běhu potřebuje NET.Framework 2)
Vše zde: download.html
čeština zde: http://paintdotnet.forumer.com/download/file.php?id =2587 (rozbal do složky s PdN)
=============
otevřeš Paint.NET
dáš Soubor/Nový (do něho budeme kreslit)
Potom dáš Soubor/Otevřít a otevřeš si stránku s pozadím a potom i s popředím, já si vybral vodu a hrocha, kterého tam zapasuju.
---
V Paint.NET si klikneš na obrázek pozadí
Z paletky nástrojů si vybereš Výběr a vybereš buď část nebo celý obrázek
z menu úpravy vybereš kopírovat
Překlikneš si na náš nový obrázek a z menu dáš vložit
Obrázek pozadí kde si vybírám svojí část:
[http://img201.imageshack.us/img201/9264/99936969iw6 .jpg]
-----
úplně to samé uděláš s obrázkem popředí
čili: vybereš, zkopíruješ a teď změna. Překlikneš si na náš nový obrázek, kde je už vloženo pozadí a z menu úpravy vybereš Vložit do nové vrstvy.
Obrázek výběru popředí
[http://img201.imageshack.us/img201/4075/84087467hw5 .jpg]

Takže náš stav je teď takový:
[http://img201.imageshack.us/img201/2919/33850648og3 .jpg]
Máme nový obrázek, kde je pozadí a v nové vrstvě je to co budu chtít zprůhlednit.
====
Nejprve si klikneme v paletce Vrstvy na obrázek popředí (jak je na obrázku)- s touto vrstvou budeme pracovat.
Z paletky nástrojů vybereme nástroj:
Výběr - vybereme hrocha a kousek okolí - jak nám to bude štymovat
Přesunutí vybraných pixelů - přesunu hrocha na vodní hladinu a upravím jeho velikost aby odpovídal s pozadím
Přechod - vyberu režim průhledný a vyberu typ přechodu kužel. Kliknu do středu hrocha a táhnu ho ke kraji, až se mi to líbí pustím myš (zůstanou tam dva body, se kterýma můžeš doupravovat přechod).
Voala:
[http://img201.imageshack.us/img201/543/87850009cv9. jpg]

Obrázek není ještě ideální, nu na základní pochopení JaFiho "prdneš dva obrázky na sebe a uděláš jim přechod" to stačí.
Hlavně si stím hraj, nedělej slepě vše podle návodu, přechod použij jiný, můžeš aplikovat i některý z efektů rozmazání+ přechod.Místo čtvercového výběru, dej kruhový - přechod půjde taky do kruhu. Máš tam paletku historie - co se ti nelíbí (zkazila), tak se vrať o jednu akci zpět a vyzkoušej jiný postup.
Posléze ulož jako JPG (zeptá se tě sloučit všechny vrstvy? = ano) a obrázek je hotov.