Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalacka Win10(7) nevie vytvorit oddiel

Mam tu taku kuriozitu doma....starsie pc s Phenom X4, kde chce zakaznik doplnit disk a nainstalovat OS.
Bohuzial dojdem vzdy k bodu, ked instalator sice disk vidi, ale odmietne tam instalaciu lebo nevie vytvorit oddiel.
Ak dam disk v biose ako IDE je viditelny, aj instalacia sa tam spusti.
Ak ho dam ako ahci nevidi ho bios a dostanem sa do stadia popisaneho vyssie.
Skusak som cez diskpart odporucane postupy s vycistenim disku, urcenim aktivneho oddielu a pod a nic.
Napadlo ma spravit IDE instalaciu a potom ti prehodit na AHCI, uz som to tak raz robil a podarilo sa mi to, ale mozno existuje lepsie riesenie.
Nechat to cele na IDE je blbost imho, kedze tam mam SSD.
Riesil niekto nieco taketo?

V diskparte sprav len clean, nevytváraj oddiely, nič. Dal by som ešte reset biosu dosky.

To som skusal, bios je restnuty lebo tam nedrzi baterka;o).
Chyba nastane, ked ti instalator ponukne disky, kde sa ma instalovat...vidim ssd a moj disk, z ktoreho bootujem (zalman spravi virtual dvd aj hdd), ale ked mu ukazem to ssd tak napise, ze nemoze vytvorit na danom disku oddiel.
Je to taka klasicka chyba, uz som sa s nou stretol, ale stacilo bud postrcit ovladac, ci zmenit usb port, skusit inu instalacku win, spravit ten clean toho disku a pod.