Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem American Megatrend UEFI ver. 1402

Chcel by som zapnúť v mojom UEFI VER. 1402 TPM, kvôli nároku na nový win 11. Mám ale problém že možnosť neviem nikde nájsť, idem na UEFI/Advantage/Advantage/ Skúšal som postupne zapínať rôzne možnosti ale nikde mi to neponúklo TPM ani PTT. Ako zistiť, či moja základná doska má TPM ALEBO PTT? Dúfam, že nebudem musieť kupovať kvôli win 11 nový pc. Základna doska je Z87-K, Grafická je AMD RADEON R9 270 Dual Boost, Processor Intel Core I5-4590, 2x4 GB RAM Kingston 1800 Mhz cl 11.

Nerob paniku!
A) Oficiálne W11 ešte ne sú v obehu.
B) Bude sa dať bezplatne prejsť z W10 na W11 - ako aktualizácia
C) Stačí v príkazovom riadku zadať - tpm.msc a samo ti ukáže, či máš na doske TPM a ak je, aj to aká verzia a či je aktivované.
D) Pokiaľ sa to všetko rozbehne - pretečie v Dunaji mnoho vody a M$ to ešte zmení, upraví - veď boli by sami proti sebe, ak by chceli, aby W11 sa rýchlo šírili a takto by si to brzdili.
E) Existuje i možnosť (už sa to tu v Poradni spomínalo), ako to obísť - len stačí vyhľadať.
F) W10 budú do 2025 podporované a isto M$ s privretými očami umožní i po tomto termíne bezplatný prechod (viď bod D))

V manualu jsem to nenasel, takze smula. Potrebujes novy mainboard, CPU a pameti. Stoji ti to za to?
EDIT: a nezapomen, ze Intel procesory jsou podporovane az od 8 generace, takze i kdyz bys nejak zprovoznil TPM, tak stejne potrebujes novy CPU... a tim padem mainboard a pameti.

tazatel je známá firma, které se pod rukama samo ... ale kašlu na to, zbytek jsem cenzuroval.
že zrovna takové typy mají největší starost 2 dny po vydání alfa verze, jak to už dnes večer dostanou na svůj zastaralý nepodporovaný hardware.

ne, to fak není očkování. není to povinné.

https://diit.cz/clanek/podpora-windows-10-skonci-rokem-2025 - konkrétně 14. října 2025*
dnes doporučuju dát si pivo. i zítra.

*) v roce 2025 má smysl něco začít řešit, pokud ještě bude co.