Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studentsky notebook do 600€

Dobry deny mohol by som poprosit o radu s vyberom notebooku. Hladam nejaky notebook na studentske prace (office, prehladac, programovanie) do 550-600€. Najlepsie cez alzu. Dakujem pekne za rady.

čo dnes chceš so 4GB RAM? 4GB na programovanie? Tak to by som nedoporučil ani masochistovi. To už nech si priplatí 40€ na ten čo som tu sem dal ja, a bude mať aj 512GB SSD, aj možnosť upgradovať RAM, + lepší displej, podsvietenie klávesnice atď.

E: aha, to je 4GB integrované + 4GB modul. Tak to ešte potom ako áno, ale aj tak moc nie,... pretože už upgradovať sa to nedá. TN displej tiež tomu moc nedáva.

E2: ok, pozerám že čo som sem dal, tiež upgradovať RAM nebude možné... dosť blbé v tejto cene dnes....

Keďže to má byť ale aj na programovanie (a myslíš to s programovaním vážne) určite budeš chcieť 2-násobok

A k tomu jsi dosel jak presne ?
Na Celeron J4105 mi jede doma Windows Server + 2 virtualni stroje z toho jeden OMV, EMBY a PHP server a bez probelmu na nem i programuji (prevazne frameworky Python, Django, Pyramid) nebo spoustim VS :
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/128989/intel-celeron-j4105-processor-4m-cache-up-to-2-50-ghz.html

Sice jsi uvedl vykone NTB a celkove urcite nejsou spane, ale musim uznat ze zatim nejlepsi zde postnul Ledni Brtnik navic s rozumnou kriterii na pozadovanou cinost sedi, jako ze nema cenu kupovat notebook s nejak vykonou grafickou kartou kdyz s prehledem staci IGP (iris), urcite vydrzi dele i baterie coz kdybych byl student by pro mne bylo prvni co by mne zajimalo tak jako num pad, nebo celkova vaha notebooku.

PS: Windows Server mam zakoupeny na misto Windows PRO, stal mene a nemam v PC zbytecny balast a hromadu zbytecnych veci lepe se da okadrovat od sluzeb MS.

A to je desktopový celeron? Tak nájdi laptop v ktorom taký CPU je. Navyše si myslím že ten screenshot je keď nič nemáš na tom spustené... Spustíš IDE, VMka, prehliadač, pár aplikácií, nejaký kontajnerový systém či databázu a si v prdeli... a neverím že ti to utiahne plynulo... ako utiahnuť to možno utiahne ale zážitok z toho musíš mať taký, ako týpek čo jazdí medzi štátmi dlhé trate na trabante s 2-3 valcom.

A co je na tom tak neuveritelneho ?
Kdyby to nejelo jak ma, tak bych to nepouzival. Na stejnem zaklade mam postaveny i muj domaci NAS : https://www.hardkernel.com/shop/odroid-h2plus/ coz je v podstate to same jen s 2.5Gb LAN.

To jen doblbly lidi si mysli ze musi kazdy rok kupovat nove CPU, nebo ze bez 12 core CPU to nejde, dit to pisou na internete ne .. (nemyslim tebe nebo tak neco). I Intel Atom je dobry procesor (treba C3758) kdyz je pouzit tam kde ma vyznam treba v serveru. Na desktop spise nevhodne.

Na beznou cinost pro plynuly chod, staci prumerne CPU 4C/8Th coz je zcela dostacujici, ale hlavne aby to melo rychle uloziste a hodne RAM, to je cela veda, fakt.

Spustíš IDE, VMka, prehliadač, pár aplikácií, nejaký kontajnerový systém či databázu

Nevim jakou databazy ze potrebuje vykone CPU, nebo IDE pouzivas, ale mnou bezne pouzivane (vyvoj AI v OpenCL) spoustim na i ARM (Nvidia Jetson) a k tomu i Docker. Opet, pri vytizeni mi chyby spise RAM jak vykon CPU.
Pripominam ze jde o mobilni ARM procesor.

[93206-jetson-png]

PS: Nevim jestli jsi na Linux nebo Windows, ale jestli mas i Windows sak se podivej sam co ti nejvic zere :
Chrome, MS Antivirus a nejaky ostatni Windows bloatware.