Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání Dell Vostro 5568

Čaute,
mám Dell Vostro 5568 (celkom šikovný pracant)
Prehrieva sa mi. Prepastoval som ho pomocou Thermal Grizzly Kryonaut (nikdy ma nesklamala), chladič vyčistený, vyšúrovaný od prachu.
Po zapnutí notebooku pri stave nečinnosti 50°C-55°C a keď otvorím hoc len prieskumníka tak vyskočia na 70°C-75°C-80°C
Ide o Intel® Core™ i7-7500U
Nejaké rady?
Ďakujem.
P.S. ešte mám rovnaké problémy s pár notebookmi, napr. (Lenovo ThinkPad Helix 3701, ten kúri ako divý).

Změna předmětu, původně: Prehrievanie (host)

do stejného typu osazovali i 2jádrový i5, ten se jistě nepřehříval.
na druhou stranu nechápu, že 4jádrový i7 jede v klidu až na 10% - co tam proboha řeší a proč?
"lepší" verze (možná i tvůj i7) taky osazovali zbytečnou grafikou 940mx, snad aby notebuku nebyla uvnitř zima.

jestli je to čistá instalace ještě bez bloatware, pak se chce zamyslet nad kvalitou instace ovladačů. podpora základní desky je to první.
není to doufám 2 roky stažená instalačka, ke které se windows zatím nemůžou dopočítat, co všechno budou aktualizovat?

Lidi nevite co tohle znamena ?
Cituji : Maximum operating temperature 100°C
The temperature in the table above is the absolute maximum temperature (Tmax), as a general rule you have to keep your temps 10-15 degrees lower under load, and 30-40 degrees lower when system is idle.
https://safetemp.blogspot.com/2016/11/intel-core-i7-7500u-max-temp.html
to ma znamenat, ze 100 - 30 (40) = 70 (60) stupnu je idle teplota. Tzn. pri necinnosti, nebo cinnosti okolo 10% zatizeni cpu ?
Nojono a pak si porid vykonny stroj a muzes si stezovat, ze se prehriva. Levny sunky se nezahrivaj a zakaznici si zase stezujou, ze jsou pomale. Si holt nevyberes.