Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s výběrem PC do 20k

Dobrý den, potřeboval bych pomoc s výběrem PC do 20k. Mám už nějaké vybrané https://www.tsbohemia.cz/barbone-game-r5-1650_d378982.html a https://www.electroworld.cz/lenovo-ideacentre-g5-14amr05-90q10033mk-cerny . PC bych používal převážně na hraní her jako World of Tanks, War Thunder, GTA 5, Watch Dogs 2, apod. Určitě uvítám nějaký výběr od vás.

Předem děkuji

Naprosto nechápu doporučující odpovědi- toto PC je naprostá katastrofa.
TFX zdroj pochybné kvality
Deska jakbysmet
RAM 1x16GB
Naprosto nedostatečné chlazení i pro tu slabou 1650S
Kombinace R3600 / 1650S??? Na co? Lepší GPU už do té bedny nedá, pokud nechce vyhořet.
Budoucí upgrade nemožný

Poslechnout radu ''zdroj neřeš'' je cesta do pekel

Smelo do toho. Len moja zvedavosť: A čo si predstavuješ pod slovom upgrade? A kedy a za koľko ho plánuješ upgradovať?
Edit:
Tak som si dal tú robotu a kukol nejaké videá ohľadne toho Lenova. Má to 310W zdroj s Platinovým certifikátom. Takže to zvládne prípadný upgrade v budúcnosti na RTX 2060, ktorá má TDP 160W+ procesor 65W. Iný upgrade ani nemá zmysel.
V Lenove máš o dve generácie novší procesor a v priemere o 40% výkonnejšiu grafiku. Pokiaľ ma pamäť neklame, tak PC na hry by malo mať hlavne výkonnú grafiku.
Tu máš porovnanie grafik
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-Super-vs-Nvidia-GTX-1650/4058vs4039
Ale smelo do nákupu toho PC, čo ti tu nikto okrem jedného, neodporúčal.
Edit2
Tu máš aj porovnanie procesorov, aby si to mal teda komplet obhajene z mojej strany do čoho máš ísť
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-3600-vs-AMD-Ryzen-5-1600/4040vs3919
Cca o 20% a viac výkonnejší. Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem

Upgrade bych udělal +- za 2 - 3 roky. (cpu+gpu, popř. i RAM).
Jste snad první, který mi v celku podrobně popsal v čem je ten lenovo lepší. Doteď jsem byl tak 75%-25% pro Barbone a teďka jsem 50%-50%.
Lenovo má 1x16gb, zatímco Barbone má 2x8gb což je lepší.
U toho Lenova je podle recenzí problém s chlazením a s nedostatkem místa v case.
recenze - https://ctrlv.cz/r9vL https://ctrlv.cz/sr0V
K tomu Barbone jsem recenze nenašel. Takže nemůžu pořádně posoudit, ale podle Bohémky PC prochází zátěžovímy testy, ale co je na tom pravdy tak to nevím.

Áno 2x8 GB 2666MHz v dual chanel je asi o 5% vykonnejsie ako 1x16 GB 3200MHz single chanel. Stále ale tá zostáva ako celok je výkonnejšia, procesor o 20% grafika o 40%. Upgrade CPU a GPU plánuje za 2-3 roky. To bude kvôli -5% výkonu na RAM hrať 2-3 roky na slabšej mašine? No moje peniaze a aký-taký herný zážitok, to nie sú/je. A ten jeden Kit pamate sa dá vždy predať a kúpiť si tam 2x8, ak mu teda tých 5% straty výkonu bude tak strašne chýbať. Ale asi ani nie, keď mu nevadí 20% straty výkonu na procesore a 40% straty výkonu na grafike. Je to malá skriňa a je to lacné, takže hriať sa to proste bude o niečo viac, ale stále v medziach. Za málo peňazí málo muziky, tak to bohuzial je a kupujúci, keďže je limitovaný rozpočtom, tak si akosi moc nenavyberá. Ja som mu dal jasné argumenty a aj tak si chce kúpiť menej výkonný stroj, tak komu niet rady, tomu niet pomoci.

https://www.alza.cz/intel-core-i3-10100f-d6166715.htm
https://www.czc.cz/288930a,280888,274700a,306367,305413,307766/kody
https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-MSI-GeForce-GTX-1660-SUPER-Gaming-X--GDDR6--HDMI--3x-DP--V375-282R-_1335154.html
Sakumprdum 21.700,-. Oproti těm plečkám tady nebe a dudy.

Další 1660S:
https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9816_03+04+15+-+GTX+1660+SUPER&asuch=&bpmin=&bpmax=&v=e&hloc=at&hloc=de&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=30#productlist
Nákup z Německa, např Mindfactory, je stejně jednoduchý, jako u nás Alza.... Bez obav

V tom Lenovu stojí za řeč max R5 3600. Ovšem k 1650S, 1660S zbytečný, k 1660S bohatě stačí i3 10100.
https://www.youtube.com/results?search_query=10100f+i3+1660+super+
Zdroj 310 platinum :-D- jako vtip dobrý.
Kdyby se v tom pc bylo čím chlubit, výrobce by to jistě udělal. Nikde však nedohledáš soupis komponent, proč asi?

Čím sa už len dá pochváliť pri PC do 20tis, keď sa nám ako tak hráčske grafiky hýbu cenami od tých 20tisic hore? Ja osobne by som do hráčskeho PC nepchal nič čo sa začína na GTX. A tazatel je očividne úplný laik, takže nejaké skladanie PC je bezpredmetné s ním riešiť. Nechcem ho podceňovať,ale jeho užívateľské schopnosti budu začínať a končiť pri buttone Power. Chcel porovnať tie dva PC a pre neho s jeho PC znalosťami je tá výkonnejsia verzia isto lepšia voľba. On sa do toho šparať nebude a ani by som mu to pri jeho znalostiach neodporúčal. Proste užívateľ a ako takému mu z tých ním vybraných PC odporúčam to Lenovo. Ale sú to jeho peniaze, jeho rozhodnutie a ja osobne by som ani nepriateľovi nekúpil ani jednu z možností. Ako si napísal, jediný komponent z obydvoch zostáv, ktorý spĺňa ako tak kritériá je ten Ryzen 5 3600.

Možná nedokážu najít a koupit ty nejlepší/nejvýkonnější komponenty dohromady, ale za to jsem už ne 1 počítač poskládal úplně v pohodě a funguje ještě dneska. Jak jsem psal výše tak u toho lenova se bojím chlazení což jestli dobře vím tak je v celku dost potřebné při PC a recenze, které jsem tam připnul, tak se v jedné píše, že PC při delší době hraní FiveM, PC se začne ohřívat a to i bedna, takže to chlazení podle mě není nějak dobře promyšlené, v druhé je psáno, že je problém přidat do bedny další větráky, což je pro další upgrade v celku problém. Si radši koupím PC, který nebude o těch +- 50% výkonnější, ale za to budu mít nějaký základ pro další upgrade, když budu počítat s tím, že příští rok budou levnější grafické karty než dnes, tak si budu moct, třeba za rok až dva dokoupit nějaké ty lepší komponenty.

Ak sa ťa môj komentár dotkol, tak sa ti týmto ospravedlňujem. Vychádzal som z toho, že si sem rovno zavesil dve katastrofálne zostavy a mali sme ti vybrať jednu z nich. Traja proti keď jednému ti odporučili Lenovo a ty si ideš stále svoje. Mohol si napísať dajte mi komponenty do 20tisic a mohli sme sa vyhnúť týmto zbytočným kecom o zostavách, ktoré nestoja ani okomentovať troma súvislymi vetami.