Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modra obrazovka pri instalaci windows

Zdravim,mam mensi problém a myslím ze se to týká asi operačních paměti.Skompletoval jsem nový PC MSI B550 carbon wifi,AMD 9 5900x,G.Skyl 3600C17Q 32GTZR,NĚMECKO M.2 989 PRO 500GB a 1000GB.Pri instalaci padla.modra obrazovka,povedlo se posléze nainstalovat ale pak ve Windows zase modrá obrazovka.Cca po 10 minutách někdy i třikrát za sebou.Myslim ze to bude špatně vyladění Bios -UEFi.Windows jsem zkoušel přeinstalovat ale žádná změna. Dokáže někdo poradit?

No tak to bylo člověče asi tím 👍🏼,mam vodní chlazení Fractal a tam se větráky připojuji přímo na chladič ,jako že mají kabely napajení tažené v těch trubka přímo k napájení větráku aby to bylo blíž a nemusel jsi tahat kabely až k desce.A bralo to proud od napájení vodni pumpy ,ktera je zapojena hned vedle.Tak jsem je od chladiče odpojil a přepnul na CPU fan a běží to hodinu a pul bez spadnutí. Zajímavé taková píčovina.Teda pokud to není jen náhoda.

předpokládal jsem, že svůj systém bys mohl znát...
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer, co si berou nějaká procenta výkonu.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

...ať ti tam neběhá něco takového: https://www.lupa.cz/clanky/daniel-benes-avast-malware-krakonos-vytezil-dva-miliony-dolaru-v-cr-i-diky-cracknute-hre-kingdom-come/

No nikdy neříkej nikdy, jako je to čerstvě nainstalované a oficiálně aktivované u windows ale stažené okna jsou z znetu.Nemám CD s windows.Tuším že jsem přecházel s XP na 7 a pak na 10 takže originál CD jsem k tomu neměl.Jen jsem měnil komponenty.Ale radši to prolustruju.

instalačka windows bývá typicky stažená od ms.
malware si člověk většinou stáhne sám, třeba v představě že jakousi lištičku nutně potřebuje, nebo shání balíky driverů na nesmyslných místech, nebo nějaký "free" program s různě škodlivým adwarem, nebo nesoudně kliká nabídky kterým se má vyhnout.

proto chce vidět, z jak úchylných míst v pc se berou kdejaké krámy v pospuštění, o kterých jejich správce neví. (co mají co dělat programy/ovladače v appdata?)
nebo který program či zdánlivá součást windows se vykecává s netem a nikdo neví proč ...

tady podle těchto je to v zátěži normální: https://www.svethardware.cz/amd-nove-ryzeny-mohou-klidne-fungovat-i-pri-95-c/54015
a s funkčním chladičem (připomíná ten tvůj):
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a-pameti/amd-ryzen-9-5900x-test-a-recenze-nejlepsiho-procesoru-nejen-pro-hrace.-core-i9-je-mrtev-html-9.html

Ne nic neoficiální jsem nestahval a blbý věci snqd uz vůbec ne ,to me neuzije,nemám rád v pc co nepotřebuju.
Ono to je celkově nějaké divné, protože jestli jsi četl příspěvky tak to padalo když jsem měl větráky napojené přímo na chladící tak systém padne a když půlku z nich nápojím na desku tak to běží když je necham všechny na desce tak to zase padne takže netuším jak deska napájí procesor.Protose nedivím že ty teploty a frekvence procesoru lítání nahoru a dolů.

rozuměl jsem, že napájení bylo napojováno přes úchylná místa, to si spravíš. (já si nepůjdu kupovat tvoji desku a tvůj chladič, abych zkoušel co je špatně)
ale pořád zůstává hlášení podle mě vysokých teplot v klidu. ostatně podobný vodník co máš (taky s 3 barevnými vrtulkami) jim v testu chladil o 20'c níž.
nevím co je 360mm aio - délka výměníku? podle fotky je to podobné.
potřeboval bys to zkusit s normálním nekomplikovaným chladičem.

Alebo normálnu bednu, kam sa ti to všetko pomesti. Máš chladenie "jako kráva" a ty ho v podstate používaš pasívne. Tie vetraky, nie som fyzik, majú tvojim zapojením, podľa môjho laického odhadu, tak 30% účinnosť oproti zapojeniu, že by vzduch tlačili cez radiátor(teraz sa ho snažia nasávať a na to nie sú tie vetraky naprojektovane). To by lepšiu službu urobil aj taký Arctic Freezer 34 za 30€. Áno dá sa narvat výkonné železo do mini skrine, ale nie tak ako to máš urobené ty. Čo máš za bednu? Veď ak chces osádzať radiátor s troma 120 vrtulami(čo je na dĺžku skoro 40cm), tak neviem či veľkosť Midi Tower je dostačujúca. Komponenty drahé ako hovado a ty to zabiješ nevhodným umiestnením. Keďže máš tie problémy s tým zapojením chladenia do dosky, tak by som možno rozmýšľal aj nad bednou, čo má regulaciu otáčok, tým pádom budú ostatné vetraky v skrini(nie na CPU) napájané cez MOLEX a odľahčis tým tej doske. Nedajbože tam isto máš nejakú grafiku a GTX/RTX xx70 xx80 nebodaj Super alebo ti, tak tie tiež produkuju nejaké teplo o AMD grafikách škoda hovoriť.

No bedna je Cougar Panzer Max https://www.czc.cz/cougar-panzer-max-okno-cerna/229489/produkt
Čekal jsem že to tam dám, nějak jsem to nezkoumal protože bedna je to pořádná, no a když jsem dal desku tak vidím že větráky ze spodu se tam nevejdou.Ale podle me je to tak dělaný aby se na téhle bedně dali větráky z vrchu.Jsko koukal jsem na recenze Ryzenu v téhle řadě a vím že je chladící radiatorem s dvouma vetrakama, tak jsem radši koupil se třemi aby byla rezerva. I na ilustrační foto viz odkaz je vidět radiátor a větráky nahoře. Co ještě můžu zkusit že na kraj radiátorů dam jeden vetrak ze spodu ten se tam ještě vejde.Takze by byli tři z vrchu a jeden ze spodu.

Druhý syn má PC (PC2 v popise) skladane v Cougar Panzer EVO RGB, to by malo byť dosť podobné tej tvojej tak keď prídem z roboty skúsim kuknúť, či by sa to nedalo nejako vykoumat. Skôr ma napadá nejako dať ten radiátor zhora, kde máš teraz vetraky a vetraky dať tam, kde máš radiátor. Proste nejak potunit tu bednu, aby si to vedel zapojiť opačne

No ako tak na to kukám, tak by si musel odsrobovat ten vrchný dierovany plech(kde máš prisrobovany ten radiátor), sú tam tri sroby zvrchu naľavo a tri napravo a styri sroby zo spodu v rohoch. Potom by si v zadnej časti vyrezal/vystrihol/vyfrezoval otvor na hadice a to pripojenie, namontoval na to ten chladak a celé to namontoval nazad. Nie je to síce robota na 10min, ale dá sa to urobiť. Treba obrusit hrany pripadne ich niečím prelepiť, aby ti tie ostré hrany po rezani náhodou nepredrali tie hadice, ale isto sa to da urobiť. Aspoň podľa fotiek na nete toho chladenia to tak usudzujem. Je tam na to vzadu tak akurát plac(na tie hadice aj to ovládanie a pripojenie).
A to som do budúcna, keby som nevedel čo od nudy, tam chcel tiež synovi kúpiť AiO 360 vodnika. No aspoň viem čo ma čaká. Tiež by som myslel, že do takej veľkej skrine sa to musí inštalovať samé a bez problémov komplet popratat. Máš pravdu, tá doska by mala byť aspoň o jeden a pol centy nižšie, aby sa to tam pomestilo. Samého ma to nemylo prekvapilo.

No právě, krabice jak kráva a nenacpes tam vodníka ale ubral jsem voltaž a procesor vyskočí na.max 4,5GHz a to v pohodě na 60°C ted uchladím teď a je mi divné že to ani moc nehřeje na to že to má 60 stupňů.Nevim jak to plánovali když to plánovali tu bednu jestli s vodnikovim setem pocitali?
Jen jsem myslel ze kdyz se ty větráky zapojovaly do radiátorů prez tu pumpu ze si to bude hlídat a bude regulovat otáčky ta pumpa a to právě vůbec až když jsem je píchnout do desky tak se reguluje rychlost podle teploty.