Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacknuty facebook

Dobrý den,
Dnes mi od sestřenky přišla zpráva na messengeru, abych jí poslala číslo, že se jí smazal mobil. Číslo jsem poslala. Na to mi odpověděla, že mi přijde nějaký kód, ať ji ho přepošlu. Okamžitě jsem jí volala, že ji nic posílat nebudu. Žádný kód mi nepřišel a ona je na policii, že se jí někdo naboural do telefonu. Ta stejná zpráva mi teď přišla i od neteře. Hrozí mi něco, když jsem to telefonní číslo poslala? Žádný kód mi nepřišel. Okamžitě jsem je zablokovala. Jde o služební číslo. Předem moc děkuji za odpovědi

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dnes mi od sestřenky přišla zpráva na messengeru, abych jí poslala číslo, že se jí smazal mobil. Čís… poslední
yYy 04.07.2021 13:15
yYy

Dnes mi od sestřenky přišla zpráva na messengeru, abych jí poslala číslo, že se jí smazal mobil. Číslo jsem poslala. Na to mi odpověděla, že mi přijde nějaký kód, ať ji ho přepošlu.

Máš jej telefónne číslo - tak PREČO si jej nezavolala? Tak by si si overila, či to poslala (správu) ona. Ak by to bola naozaj ona - tak by si ihneď mohla tvoje číslo uložiť v mobile do kontaktov.
Tým, že si to číslo poslala - tak si hackerovi umožnila, aby jej mohol ktokoľvek pod tvojim číslom volať.

Pri správach z messengeru - najmä takýchto - je potrebné používať HLAVU!!! Ty si ju nepoužila (asi si blondínka).

A za ďalšie - kontaky - ak je mobil synchronizovaný s účtom - sa zmazať nedajú. Vždy existuje záloha. Ak má kontakty na SIM karte - musela by ich mazať ručne.
A telefón (s vymazaním) stratí kontakty (ak sú v telefóne uložené) jedine hard resetom.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru