Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VPN na Mikrotiku vs. placená VPN

Chtěl bych vyzkoušet nějakou VPN, abych skryl (zaměnil za jinou českou IP) moji pevnou veřejnou IP. Musím si koupit placenou službu (např. ExpressVPN, NordVPN apod.) nebo to jde nastavit na mém routeru MikroTik hAP ac2?
Jde mi jen o skrytí IP mého stolního PC. Předpokládám, že i když by to šlo, tak tím neskryju před mým poskytovatelem internetu, které stránky navštěvuji, tak jako je tomu u výše zmíněných placených VPN, co? Ale to by mi nevadilo.

OK, díky za odpověď. Teď už je mi to jasnější.
Ano, mám pevnou veřejnou (je jiná než co se ukazuje tady na poradně). Zvenku se dostanu na NAS, do routeru, do Enigma SAT přijímače abych si ho mohl naprogramovat, když nejsem doma apod. Mám nastavené porty v NAT, takže z vnější sítě zadám moji adresu a za dvojtečku číslo portu. Asi by bylo bezpečnější se připojovat přes VPN než psát přímo adresu, ale na to se zatím necítím, musím něco nastudovat. :-) Myslím však, že se učím rychle... :-)