Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - pozastavené automatické aktualizácie

Dobrý večer, dnes som si všimol zvláštne upozornenie vo Windows Update. Snažím sa OS držať aktuálny a raz za niekoľko mesiacov tam dávam aj manuálnu kontrolu aktualizácii. Dnes som si tam všimol takéto upozornenie: https://i.imgur.com/yEvx8LP.png
Niektoré nastavenia spravuje vaša organizácia. Automatické aktualizácie boli vo vašej organizácii vypnuté.
Mám trocha obavy či to nie je problém a nepodarilo sa mi dohľadať ako to zapnúť respektíve vyriešiť. Viem že pred mesiacom to tam nebolo. Mám v systéme len Defender a ten nenašiel žiadnu hrozbu. Inštalovaný SW je všetko overený a známy, žiadny warez, tuniče/vylepšováky a iné srágory. Aj tak sa mi to nezdá, čí náhodou sa do systému nedostalo niečo...

Řešení:

Oznam: "Niektoré nastavenia spravuje vaša organizácia" znamená zásahy do politiky Gpedit.msc (ak máš Pro) prípadne do Registrov. Vo väčšine kľúč AU.

Stiahni si: Wub_x64.exe (neinštaluje sa).
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6/

Prípadne: WPD.exe (Povoľ WU, Orchestraror, Bits)

W10 má nástroj "Riešenie problémov". Spusti kontrolu WU.

W10 nástroj riešenia problémov nič nenašiel.
Gpedit.msc v časti pre Windows Update sú všetky položky "not configured".
Skúsil som utilitu ktorú odporúčaš Wub_x64.exe, spustil som ho ako správca, klikol som len na "apply now" už na predvolenú voľbu pre Enable update a hneď ako som znova otvoril nastavenia s WU tak už tam tú hlášku o obmedzení nezobrazuje. Problém teda vyriešený, Ďakujem.