Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký procesor na desku

Dobrý den,
prosím o radu. Mám desku MSI B250M PRO-VD (socket LGA 1151). Na ní mám procesor Intel Core i3-6100T.
Chtěl bych desku osadit výkonnějším procesorem.Chci se proto zeptat...musí procesor podporovat chipset Intel B250 který je na desce, nebo na ní mohu použít procesor který podporuje vyšší třídu například B360 nebo B365 ?
Díky moc za každou radu
Petr

tvůj 2jádrový i3 byly vyhozené peníze už při koupi.

4jádrový i5-6600 stojí v bazaru 2400. 6.generace ještě utáhne win7.
i7-6700 s udávaným vyšším výkonem se už prodává kolem 4t.
když vynechám přímotopné k-procesory, prý stejný výkon při poloviční spotřebě má i7-7700T. tu ho v bazaru nevidím, na ebay asi od 6t.
méně úsporná verze bez "t" i7-7700 je na ebay od 4t výše.

musíš se rozhodnout, co ještě má pro tebe smysl. aukro bývá o něco levnější než české bazary, ale tam nenakupuju.