Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepojení internetu do jiného bytu

Zdravim, chtěl bych trochu porozumět situaci co se děje, jako uplnej laik.
Stěhovali jsme se do jiného bytu a zavolali ISP, že chceme internet převést tam. Bylo nám řečeno, že to potrvá cca týden. Ještě ten den jsem v novém bytě připojil modem a internet fungoval. Máme 45mbs, nám teď ale běží na max 1mbs a dost nespolehlivě. Myslel jsem, že připojení je otázka toho, jestli to "teče dírou ze zdi" ? Chápu správně že teda internet co teď používám, je zbytek po předchozím majiteli a nemá nic společného s naším isp? Nedovedu si to uplně vysvětlit, co se to tu děje. Jen doufám že to není náš Isp už

A tu smlouvu máš na tu novou adresu? Jestli to nepřepojili, tak se nediv, že to jde jinak a pomalu. Jestli ano, řeš rychlost a stabilitu u nich a ne tady. Z toho popisu se toho moc pochopit nedá, jen že sis nějak sám připojil modem či router a divíš se, proč to skoro nefunguje.

Na starou a žádná nová smlouva nebude. Jen se převede služba. Já se ptám.. achjo, po stopadesátý...Jak je možný, že v novým bytě to funguje, když to nepřepojili ? Ano, zapojil jsem modem a internet mi s velkou bídou jde. Já se neptám, co s tim mám udělat, ptám se, jak je možný, že mi jde, když přepojení má trvat týden. Používám službu předchozího majitele?

Stěhovali jsme se do jiného bytu a zavolali ISP

Predpokladám, že slovo "zavolali" znamená v tvojom dotaze telefonát a nie, že by bol situáciu osobne overiť technik ISP - alebo áno? V tom prvom prípade by bolo naivné predpokladať, že by ISP tak rýchle zareagoval. Takže naozaj využívaš nejakú starú prípojku. Pripojenie nie je otázkou toho, či to tečie dierou v stene, ale je to v prvom rade zmluva (v tvojom prípade možno len dodatok k starej zmluve), ktorá rieši okrem iného aj miesto poskytovania služby a možnosť reklamácií. Kým si tieto veci nevyjasníš s ISP, tak je zbytočné vypytovať sa niekde inde.
Osobne (napriek tomu, že ja sám som spravoval takmer 20 rokov LAN v jednej veľkej firme) som bol nedávno v podobnej situácii a nepripájal som si router vlastnoručne, ale volal som technika ISP a trval na tom, aby to pripojil on. Ak to tak urobíš aj ty, vyhneš sa do budúcnosti v prípade reklamácie obvineniam, že si tam čosi spackal.

Přesně tak. Dělalo se to tak i na poprvé, zavolali jsme, oni poslali modem, zapojili jsme sami, během pár dní to pustili. Nemaj na to ani člověka. Dík, myslel jsem si to. Zajímavý je, že tu nikdo 3 měsíce nebydlel a internet tu zjevně teda teče pořád

Takových případů znám několik. V jednom neobývaném bytě je už několik let stále funkční internet UPC. I já jsem měl fungující internet ještě nějakou dobu po vypršení smlouvy. Buďto to předchozí obyvatel neřešil, nebo to někdo zapoměl vypnout.