Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aký parameter na monitore považujete za najdôležitejší?

Ahoj,

postarší 22" monitor začína odchádzať a uvažujem nad kúpou nejakého väčšieho, zrejme 27" (??). Bude to kancelársky monitor, nie na grafiku ani na hry.

Aký parameter považujete za najdôležitejší? Resp. čo by určite mal mať a čoho sa naopak vyvarovať. Sú na trhu aj značky, ktoré ani nepozerať alebo naopak preferovať? Ocením aj konkrétne odkazy na doporučené modely. Cena je dôležitá ale určite nie je na prvom mieste.

Budem to používať ja, čumím do toho celý deň, tak nech si trochu pošetrím oči...

Bezne kancelarske veci - Excel, sem tam Visual Studio. Cenu neviem, skor menej, urcite si nepotrpim na dizajnove kusky. Predovsetkym chcem setrit zrak. A tiez by som nerad vynechal nejaku ficuru, o ktorej ja mozno ani neviem, a vy mi poviete, ze bez tohto by ste si uz monitor nekupili :)

u kancl monitoru potřebuju 1200 řádků na výšku, ne míň. tomu u 24" odpovídá poměr stran 16:10.
27" už se dají koupit i ve vyšším qhd rozlišení, ale záleží na věku uživatele, aby zas na to dobře viděl.
taky hlavně doma potřebuju, ať to má víc různých vstupů, i analogový vga.

jsou různé požadavky, není jeden nejlepší monitor.